
pre 40 minuta 09: 49
Barselonina mašina u petoj brzini, Fliku ne treba novi štoper
Katalonci lako pobedili Komo 5:0 na trofeju "Đoan Gamper".
Ako ne možeš da rešiš problem uz novac, možeš uz mnogo novca. Al Nasr je duplirao platu Kigsliju Komanu koju je imao u Bajernu, a zatim je poslao Bavarcima ponudu od 30 miliona evra, koja se razmatra, najavljuje "Bild", ali će izvesno biti prihvaćena, uverevaju ostali mediji.
Uticajni "Bild" ističe da je francuski krilni igrač prihvatio platu od 25 miliona evra, što je duplo više nego što je zarađivao u Minhenu, a ona je iznosila 17 miliona evra bruto.
Klub iz Saudijske Arabije je zatim poslao ponudu Bavarcima od 30 miliona na ime obeštećenja, jer je igrač pod ugovorom do juna 2027. godine i očekuje se da će ono biti prihvaćeno. Nemački gigant je već doveo Luisa Dijaza iz Liverpula, tu su Gnabri, Olis, pa je Koman, koji je već 10 godina u klubu, negde na maragini.
Bez obzira što je Koman posle FIFA SP za klubove govoroio da ima "dobru relaciju sa trenerom Kompanijem i da oseća njegovu podršku, a samim tim i želju za ostankom", Al Nasr je učinio da Francuz klimne glavom jer je ipak u pitanju 70-75 miliona evra zarade za tri sezone.
Al Nasru će Koman mnogo značiti jer će uz Kristijana Ronalda, Žoao Feliksa i Sadija Manea imati konkurentan ofganzivni deo za napad na titulu. Injigo Martinez je stigao da pojača odbranu i trener Žorž Žezus može biti zadovoljan učinjenim.
Samo da Koman i oficijalno digne dres...
Prošlo je više od dve decenije od završetka krvavih sukoba između Ruande i Demokratske Republike Kongo, tokom kojih je živote izgubilo više od pet miliona ljudi. Ipak, umesto vojnika i tenkova, danas ova dva afrička suseda vode novi oblik borbe: marketinški rat na fudbalskim dresovima evropskih velikana.
Kad sportisti iz regiona potpisuju višemilionske ugovore u Italiji, Španiji ili SAD, ne pitaju se samo o klauzulama i bonusima, već i o tome gde će platiti porez, jer između dva sponzorska spota i tri treninga, jedna odluka o prebivalištu može doneti ili odneti desetine miliona evra.
Francuski fudbalski gigant Paris Saint-Germain objavio je na Bitcoin konferenciji u Las Vegasu da u bilansu kluba drži 120 bitcoina, trenutne vrednosti oko 14,5 miliona dolara.
Tema tužbi protiv Manchester Cityja izazvala je podele među navijačima.
Fudbal danas sve više nalikuje velikim korporacijama nego sportskim klubovima kakve smo znali pre nekoliko decenija. Ključni razlog za to su ogromni novčani iznosi koji cirkuliraju, a koji se kreću od vrtoglavih transfera igrača do astronomskih ugovora o TV pravima.
20.04.2024 13: 29
Serž Gnabri i Liroj Sane preskaču naredni meč za Bajern, a pitanje je hoće li biti spremni za 30. april i prvi meč sa Realom u polufinalu UEFA Lige šampiona.
14.04.2024 15: 30
Krilni napadač Bajerna Kingsli Koman povredio je mišić na meču sa Kelnom i za njega je sezona u Bundesligi završena.
pre 11 sati 22: 35
Klubovi u Saudijskoj Arabiji mogu za Saudi PRO ligu da prijave samo osmoricu igrača "21+" iz inostranstva, a imaju ih sada 11 na spisku.
pre 20 sati 14: 03
Martinez (34) je u subotu raskinuo ugovor sa Barselonom. On je bio član katalonskog kluba od 2023. godine, a pre toga je igrao za Atletik Bilbao i Real Sosijedad.
pre 40 minuta 09: 49
Katalonci lako pobedili Komo 5:0 na trofeju "Đoan Gamper".
pre 1 sat 09: 25
Ekipa Leha doputovaće oko podneva u Beograd bez iranskog reprezentativca.
pre 1 sat 09: 01
Šesti put u karijeri nekadašanji golgeter Zvezde seda na klupu Sarajeva, a debi će imati u četvrtom kolu protiv Posušja.
pre 2 sata 08: 15
Novi klub srpskog igrača pobedio Banijas 3:1 u pripremnom meču.
Ostavite komentar