11.05.2023 19:13
Srbija osvojila Memorijalni turnir "Miljan Miljanić": "Orlići" bolji od Crne Gore MN Press

Najbolji fudbaleri Sbije, uzrasta do 16 godina, pobedili su Crnu Goru u današnjem finalu međunarodnog Memorijalnog turnira "Miljan Miljanić" - 2:0 (1:0) i osvojili titulu na višednevnom takmičenju koje se organizuje u znak sećanja na legendanog fudbalskog trenera i čuvenog predsednika Fudbalskog saveza Jugoslavije.

Izabranici selektora mlađih kadeta, Jovana Damjanovića, s po jednim golom u oba poluvremena naplatili su veći kvalitet i jači voljni momenat, a strelci su bili vezista Crvene zvezde Aleksa Vasilić (u 3. minutu) i napadač Stefan Mladenović iz Čukaričkog (71).

Utakmica je odigrana na glavnom terenu Sportskog centra Fudbalskog saveza Srbije u Staroj Pazovi, gde su "orlići" savladali i vršnjake iz Severne Makedonije, prvog dana turnira.