pre 5 sati 23: 03
Selta slavila na "Bernabeuu" posle 19 godina: Real prvi put ove sezone poražen kod kuće uz tri crvena kartona!
Okončani su današnji mečevi u La Ligi...
Tanjug/AP Photo/Johnnie Izquierdo
Nadali su se navijači Los Anđelesa da će njihov tim imati snage i umeća da se plasira u nokaut fazu Svetskog prvenstva za klubove, tim pre što se ovo takmičenje igra u Sjedinjenim Američkim Državama, ali nakon dva odigrana kola ne samo da nisu videli pobedu svojih ljubimaca, nego ni postignuti gol.
Ovoga puta bolji od tima iz "grada anđela" bio je predstavnik Tunisa Esperansa koja je ostvarim trijumfom ostala u igru za nokau fazu turnira - 1:0 (0:0).
Gol odluke postigao je Jucef Belaili u 71. minutu susreta, a podjednake zasluge, ako ne i veće od njega, za to što je tim iz Tunisa stigao do prva tri boda na ovom takmičenju ima golman Bečir Ben Said.
Čuvar mreže Esperanse je pokazao da poseduje ogroman kvalitet, a navijači kluba iz Tunisa, ali i onog iz Los Anđelesa će dobro pamtiti sudijsku nadoknadu kada je uspeo da uzaustavi šut sa 11 metara Densu Buangi.
Da ovaj njegov poduhvat bude još značajniji treba istaći podatak da je prvotimca MLS ligaša pogodio 22 od 25 jedenaesteraca koje je izveo, ali eto ovaj nije i Los Anđeles je u Nešvilu ostao bez boda, a samim tim i bilo kakve šanse da se plasira u nokaut fazu.
SP za klubove, 2. kolo
Grupa D
Flamengo - Čelsi 3:1 (0:1)
/Bruno Enrike 62, Danilo 65, Valas Jan 83 - Neto 13/
Los Anđeles - Esperans 0:1 (0:0)
/Belaili 71/
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
Lisabon, 20. novembar 2025 - VTEX Connect Europe, vodeći događaj e-commerce industrije, koji je ove godine održan u Lisabonu, okupio je impresivnih 1.800 donosilaca odluka iz više od 40 zemalja. Konferencija, koja se odvijala paralelno s poznatim WebSummitom
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
01.07.2025 22: 59
Fudbaleri Real Madrida savladali su Juventus u osmini finala FIFA Svetskog prvenstva za klubove rezultatom 1:0 (0:0).
30.06.2025 11: 30
Težak poraz Intera iz Majamija od aktuelnog šampiona Evrope PSŽ-a uticao je da mnogo navijača, novinara i ljudi iz sveta fudbala svu krivicu svale na prvu zvedu tima Lionela Mesija, ali ne i Zlatan Ibrahimović.
29.06.2025 11: 24
Menadžer Čelsija smatra da je izbor SAD loše za organizaciju takmičenja zbog šest prekinutih utakmica.
29.06.2025 07: 40
Engleski klub posle produžetaka eliminisao Benfiku.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 5 sati 23: 03
Okončani su današnji mečevi u La Ligi...
pre 5 sati 22: 42
Okončani su današnji mečeviu u francuskoj Ligi 1...
pre 6 sati 22: 40
U sledećem kolu Juventus gostuje Bolonji, dok će Napoli igrati sa Udinezeom.
pre 6 sati 21: 55
Oštre reči čelnika Arisa na poluvremenu solunskog derbija...
Ostavite komentar