pre 17 minuta 08: 54
Brinjone: Nisam ni sanjala olimpijsko zlato, a osvojila sam dva
Najbolja alpska skijašica u istoriji Italije, sa par trka i posle 10 meseci oporavka od teške povrede osvoijla zlata u Super G i veleslamomu na ZOI 2026.
Screenshot
Aleksandar Jovanović je zvanično napustio Partizan, pošto je prešao u Tursku gde će braniti za Kodžaelisporu.
Doskorašnji kapiten kluba iz Humske je prihvatio primamljivu ponudu i potpisao dvogodišnji ugovor sa turskom ekipom. Po donošenju odluke da promeni sredinu, 32-godišnjak se emotivnom porukom na društvenim mrežama oprostio od crno-belih:
"Jedna od težih odluka u mom životu! Nosio sam kapitensku traku sa ponosom, borio se za klub u svakom trenutku i verujem da sam opravdao Vaša očekivanja! Hvala ljudima koji su me doveli. Hvala svim saigračima, trenerima, šefovima na saradnji u protekle dve godine. Hvala svim zaposlenima na Teleoptiku i na stadionu, Vas posebno ističem jer ste vi srce Partizana. Hvala sadasnjoj upravi na korektnosti i obostranom razumevanju", poručio je Jovanović a zatim dodao:
"Grobari veliko hvala za svu podršku koji ste mi pružili od prvog do poslednjeg dana. Kakvu smo samo energiju stvorili izmedju nas! Hvala Istok, hvala Zapad za svako skandiranje imena koje sam doživeo! Uvek sam se trudio da naš klub prezentujem na pravi način, uzdignute glave, sa ponosom i uvek beskropomisno bez obzira na situaciju! Bilo je teško i iscrpljujuće, ali ja sam uživao! Živeo sam Partizan svakim danom!"
Jovanović je proveo dve sezone u Partizanu, a za to vreme je ostvario 87 nastupa u kojim je 31 put sačuvao mrežu "parnog valjka". Za to vreme je poneo kapitensku traku oko ruke, ali se takođe i pojavio na spisku reprezentacije Srbije. Među stativama Partizanovog gola zameniće ga Marko Milošević, angažovan posle isteka saradnje sa kragujevačkim Radničkim.
Za kraj, Jovanović je poručio: "P.S. Vratiću se".
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
31.01.2025 13: 55
Sjajni golman crno-belih ostaje zadužen za mrežu viceprvaka Srbije.
28.01.2025 12: 20
Golman i kapiten fudbalskog kluba Partizan Aleksandar Jovanović mogao bi do kraja prelaznog roka da postane novi član Al Šababa iz Saudijske Arabije.
20.01.2025 11: 19
Primljeni golovi protiv Debrecina i Dukle bili su posledica pada koncentracije u poslednjoj liniji tima, ali po rečima kapitena Aleksandra Jovanovića zato i služe pripremni mečevi,
09.01.2025 10: 52
Fudbaleri Partizana u sredu ujutru su i zvanično dobili novog trenera u liku Srđana Blagojevića, a već u petak ekspedicija srpskog vicešampiona putuje u Antaliju, gde će obavite bazične pripreme za nastavak Mozzart Bet Superlige Srbije u trajanju od 15 dana.
YouTube
pre 10h
YouTube
pre 10h
YouTube
pre 13h
pre 42 minuta 08: 29
Brazilac srećno prošao posle pogibeljnog starta igrača Vele.
pre 10 sati 22: 58
Ekipa iz Sevilje slavila 2:1 (2:0) na Majorci u 24. kolu La Lige.
pre 10 sati 22: 52
Nica nije mogla da ugrozi "lavove" koju su pobedom od 2:0 utvrdili treće mestio u Ligi 1.
pre 10 sati 22: 40
Napoli i Roma odigrali su vatrenih 2:2 (1:1) u derbiju 25. kola Serije A.
Ostavite komentar