pre 21 minut 08: 15
Nikola Grbić nema vremena da slavi još jednu titulu sa Poljskom: Ovo može biti opasno
Proslavljeni odbojkaški trener nastavio da pravi velike stvari, daleko od svoje Srbije.
Tanjug/AP Photo/Alessandra Tarantino
Lućano Spaleti silazi sa mesta selektora reprezentacije Italije, piše Fabricio Romano. Kako je pouzdani novinar danas preneo, Spaleti je otpušten nakon što nije uspeo da ispuni očekivanja nacije, a Savez Italije (FIGC) uskoro bi trebalo da izda i zvanično saopštenje.
Odluka dolazi nakon niza skromnih rezultata Italijana, a kap koja je prelila čašu bio je težak poraz od Norveške (0:3) u Oslu, posle čega su Azuri pali na četvrto mesto u kvalifikacionoj grupi za Svetsko prvenstvo. Taj rezultat, normalno, nije prošao prema očekivanjima navijača, kao ni samog Spaletija, a pošto sada postoji realna pretnja da će Italijani morati kroz baraž na Mundijal, odluka Saveza je donekle i očekivana.
Spaleti je preuzeo reprezentaciju u avgustu 2023. godine, nakon iznenadne ostavke Roberta Manćinija. Iako je na startu svog mandata uživao ogromno poštovanje nacije, nije uspeo Spaleti da pronađe odgovarajuću formulu na klupi Azura. Ekipa je često delovala bezidejno na terenu, dok su kritike javnosti tek usledile posle eliminacije Italije u osmini finala Evropskog prvenstva prošle godine, kada nisu pokazali ni delić one igre pod Manćinijem.
Teško leto sad predstoji pred Italijanima, budući da kvalifikacije ulaze u odlučujuću fazu, a novi selektor biće pod dodatnim pritiskom da odvede Azure na Mundijal.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
11.05.2026 10: 20
Trener Juventusa istakao da je ekipi neophodan srpski centarfor i negde provukao šta bi klub trebalo da uradi do kraja sezone.
06.05.2026 20: 41
Iskusni Brazilac nalazi se na meti italijanskog kluba.
01.05.2026 15: 15
Srpski napadač prošao kompletan proces rehabilitacije i protiv Verone će u nedelju dobiti veću minutažu.
16.04.2026 10: 35
Očigledno da se nastavlja saga oko srpskog napadača i produženja ugovora sa crno-belima iz Torina.
pre 10 sati 22: 33
Kada se činilo da će utakmica biti završena bez golova, domaći su pronašli način da krunišu bolju igru. Mladi Bogdanović je uputio sjajan centaršut sa leve strane, a Stuparević je najviše skočio i preciznim udarcem glavom zatresao mrežu za veliko slavlje – 1:0.
pre 10 sati 22: 12
Drugi gol crno-beli su primili u prvom minutu nadoknade.
pre 10 sati 22: 04
U 4. kolu Radnički iz Niša dočekuje Partizan, dok će zamun igrati u Kragujevcu protiv Zemuna.
pre 10 sati 22: 01
Saša Ilić je prvi put poražen kao trener crno-belih, a Novobeograđani su iskoristili brojčanu prednost da zadrže maksimalan učinak posle tri kola!
Ostavite komentar