Autor: Kosta Simetić

08.05.2023 22:35
AEK nadigrao Aris i napravio veliki korak ka tituli, Panatinaikos mora da se nada čudu Guliver

Fudbaleri AEK-a nadigrali su Aris 2:1 (2:1) u pretposlednjem kolu grčkog prvenstva i tako zadržali pol poziciju na tabeli pred odlučujuću rundu.

Aris je poveo u 17. minutu preko Andrea Greja iz penala, ali su Tom van Vert i Steven Zuber režirali preokret do poluvremena.

U drugom duelu dana Olimpijakos je savladao Panatiniakos minimalnim rezultatom i tako "zelene" odaljio od titule.

Sada je u poslednjem kolu AEK-u potreban samo bod kako bi obezbedio titulu, dok je Panatinaikosu potrebna pobeda i poraz AEK-a, od kog ima bolji međusobni skor.