pre 18 minuta 08: 24
(UŽIVO) Svetsko prvenstvo 2026: Domaćini se izređali, sad je vreme za ono pravo
Sva dešavanja iz SAD, Kanade i Meksika možete pratiti u našem LIVE blogu.
Profimedia
Fudbaleri Sportinga su odbranili titulu prvaka Lige Portugal! Trijumf od 2:0 nad Vitorijom Gimaraeš potvrdio je ono što se moglo slutiti već nakon remija sa Benfikom u lisabonskom derbiju pretposlednjeg kola portugalskog šampionata.
U pitanju je 21. trofej prvaka države za "lavove", koji su takođe po prvi put od 1954. godine odbranili titulu. Zeleni se Lisabon drugu sezonu uzastopce, a 50 hiljada navijača proslavilo je titulu na stadionu "Žoze Andrade". Iako je trijumf bio sladak, Sporting bi svakako bio krunisan kao šampion na kraju sezone jer je Benfika igrala nerešeno 1:1 sa Bragom.
Prošao je klub kroz promenu trenera na sred sezone, pošto je Ruben Amorim prešao u Mančester junajted. Nisu dozvolili da ih to skrene sa puta dvostrukog uzastopnog osvajanja lige, pa sada slave kao što nisu slavili 70 godina. Ovim ishodom Sporting je zvanično obezbedio učešće u narednom izdanju UEFA Lige šampiona, dok je drugoplasirana Benfika primorana da se za svoje mesto bori kroz kvalifikacije. Porto je treći, te ide direktno u UEFA Ligu Evrope, dok će Braga morati kroz baraž. Za kraj, petoplasiranu Santa Klaru čeka borba za UEFA Ligu Konferencija.
Ko će drugi da donese titulu nego najbolji strelac lige, a možda i Evrope, Viktor Đekereš. Šveđanin je stavio tačku na maestralnu sezonu pogotkom koji je i potvrdio odbranu trofeja. U pitanju je njegov 39. gol u domaćem šampionatu, čime je i završio sa doprinosima u trci za "zlatnu kopačku". Imao bi on to priznanje u rukama još odavno, ali se golovi van "Lige petice" množe sa 1.5, dok elitnija takmičenja imaju koeficijent dva.
Samim tim, pitanje najboljeg strelca Evrope ostaje u rukama Kilijana Embapea koji može preteći Đekereša sa dva gola u poslednje dva kola La Lige. Glavni napadač Sportinga uradio je sve što je mogao kako bi što više otežao taj zadatak Francuzu.
Očekuje se velika pomama za Viktora Đekereša tokom letnjeg prelaznog roka, a Sporting neće imati izbora sem da prihvati neku od primamljivih ponuda za možda i najtraženijeg napadača na planeti.
Otvaranje Svetskog prvenstva u fudbalu gledalo je 1,2 milijarde, prokazuju prve procene. To je deset puta više nego što je bila gledanost finala Super Bowla koji pratilo 125,6 miliona gledalaca.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
Prethodni put kada je najpopularniji sportski događaj na svetu održan u Severnoj Americi, SAD su bile doživljavane kao "poslednja teritorija" koju fudbal još nije pokorio. Evo šta se sve promenilo od tada.
Klub iz Premijer lige vodi preliminarne razgovore sa bankama i još nema konačan plan o tome kako će refinansirati dug.
30.05.2026 21: 01
Pari sen Žermen je odbranio titulu Lige šampionba. Brazilac poslao loptu nebo pod oblake u petoj seriji i koštao "tobdžije" prvog pehara prvaka Evrope - 1:1 (1:1, 0:1) - 4:3 penalima.
05.05.2026 22: 53
Engleski klub pobedio Atletiko Madrid 1:0 (1:0) i plasirao se u svoje drugo finale Lige šampiona u istoriji.
15.04.2026 22: 59
U prvom meču Bajern je slavio u Madridu 2:1, dok je Arsenal pobedio Sporting u gostima 1:0.
07.04.2026 22: 54
Posebno se pamti poslednji susret Reala i Bajerna na putu do jubilarne 15. titule, kada su Madriđani golovima u završnici Hoselua ostigli do polufinala.
YouTube
pre 9h
YouTube
pre 9h
YouTube
pre 9h
pre 8 sati 00: 01
Fudbalski stručnjak iz Bosne i Hercegovine Feđa Dudić ponovo je postao trener Radničkog, saopštio je večeras klub iz Kragujevca.
pre 12 sati 20: 33
Srpski fudbaler nakon isteka ugovora više nije u planovima Panatinakosa
pre 13 sati 19: 27
Upravni odbor fudbalskog kluba Real Madrid doneo je odluku da papa Lav XIV postane počasni član kluba.
pre 14 sati 18: 03
Bugarski fudbaler Kristijan Balov novi je igrač Crvene zvezde, saopštio je danas beogradski klub.
Ostavite komentar