
pre 4 sata 23: 00
Šef Ferarija potvrdio ono što svi iščekuju: Vratiće se stari Luis Hamilton
Nije ovo sezona kakva se očekivala od Luisa Hamiltona, ali ništa još nije gotovo.
Prva utakmica 31. kola Bundeslige igra se u Štutgartu gde će domaći tim ugostiti ekipu Hajdenhajma. Za razliku od minule sezone kada se Štutgart borio za vrh tabele, danas je to samo prosečna ekipa Bundeslige smeštena na poziciji broj 11.
Zaostatak za ekipama koje se bore za Evropu je šest bodova i teško je očekivati da današnji domaćin može da napravi takav skok. Spas sezone Štutgart će tražiti u Kupu Nemačke, gde se plasirao u finale.
Današnji duel domaći tim ne dočekuje u najboljem raspoloženju. Posle poraza od Verdera igrao je nerešeno sa Union Berlinom, a u ta dva meča su primili šest golova.
Sa druge strane i Hajdenhajm je u katastrofalnoj formi i stiže u Štutgart sa tri vezana poraza. Istina imali su težak raspored. Igrali su protiv Leverkuzena, Ajntrahta i Bajerna, a u ta tri susreta nisu uspeli da daju gol, a primili su osam.
Od ulaska u društvo najboljih Hajdehajm je igrao protiv Štutgarta tri puta. Obe ekipe su upisale po pobedu, uz jedan remi.
Prvi međusobni okršaj ovih ekipa ove sezone je završen pobedom Štutgarta, rezultatom 3:1.
Utakmica počinje u 20.30, a prenos je na Arena 3 Premium.
Budesliga, 31. kolo
PETAK
Štutgart - Hajdenhajm 20.30 (A3P)
SUBOTA
Multiperenos (A3P) 15.30
Bajern - Majnc 15.30 (A3P)
Holštajn Kil - Borusija M 15.30 (A3P)
Volfsburg - Frajburg 15.30 (A3P)
Bajer Leverkuzen - Augsburg 15.30 (AS5)
Hofenhajm - Borusija Dortmund 15.30 (AS6)
Ajntraht - RB Lajpcig 18.30 (A3P)
NEDELJA
Bohum - Union Berlin 15.30 (A3P)
Verder - Sent Pauli 17.30 (AS0)
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
08.07.2025 10: 27
Mladi srpski fudbaler predstavljen kao pojačanje nemačkog kluba.
26.06.2025 10: 50
Crvena zvezda pregovara sa nemačkim klubom oko prodaje talentovanog krilnog igrača.
02.05.2025 22: 32
U prvom meču 32. kola fudbalskog prvenstva Nemačke nije bilo slavljenika, a najduže će se pamtiti onesvešćivanje golmana domaćeg tima.
19.04.2025 20: 28
Fudbaleri Štutgarta i Uniona iz Berliga odigrali su potpuno atipičnu utakmicu na stadionu "švaba".
pre 4 sata 22: 58
Velika bitka vodila se na "Enfildu" uoči otvaranja Lige šampiona gde su tri boda na kraju ostala na domaćem terenu - i to u sudijskoj nadoknadi!
pre 4 sata 22: 55
Bajern je pobedio Čelsi 3:1 (2:1) u pšrvom kolu UEFA Lige šampiona.
pre 4 sata 22: 53
Francuski klub je u prvom kolu nove sezone savladao Atalantu 4:0 (2:0).
pre 5 sati 22: 08
Mančester Junajted u prošloj sezoni inkasirao 666,5 miliona funti.
Ostavite komentar