Najbolji fudbaleri Bosne i Hercegivine maksimalno su odradili posao u martovskoj etapi trke za Svetsko prvenstvo 2026, pošto su posle meča sa Rumunijom uzeli sve bodove i u duelu sa Kiprom - 2:1 (1:1).
Junaci poslednjeg uspeha bili su Haris Hajradinović i Ermedin Demirović, prvi možda malo više, jer je stigao da bude strelac i paker pred domaćom publikom u Zenici. Prvo je namestio gol napadaču Štutgarta u 22. minutu, a onda je ofanzivni vezista Kasimpaše i sam zatresao mrežu ostrvske selekcije (57).
Između toga, Joanis Pitas izboksovao je kratkotrajno izjednačenje (45+2), u duelu u kom su "ljiljani" i bez povređene glavne zvezde Ediba Džeka imali veći posed lopte, a u drugom poluvremenu češće nišanili u okvir gola Kiprana, koji posle uvodnih 180 minuta borbi u grupi H imaju jedan poraz i trijumf nad autsajderskim San Marinom.
Na papiru i u praksi najslabiji sastav i drugi put je ostao kratkih rukava, ovog puta oborivši glavu pred Rumunijom - 1:5 (0:2). Tri puta posle šuteva iz igre - svog Čevolija (6), rivalskih igrača Popeskua (44) i Alibeca (90+4) - a u dva navrata sa penaltik tačke, pošto su Marin (55) i Hadži (75) bili sigurni egzekutori.
Kvalifikacije za Mundijal 2026, 2. kolo
GRUPA H
Bosna i Hercegovina - Kipar 2:1 (1:1)
/Demirović 22, Hajradinović 57 - Pitas 45+2/
San Marino - Rumunija 1:5 (0:2)
/Zanoni 67 - Čevoli 6, Popesku 44, Marin 55. pen, Hadži 75. pen, Alibec 90+4/
Ostavite komentar