pre 2 minuta 08: 44
Nemanja Nedović voli Crvenu zvezdu, ali žali večitog rivala: Jak Partizan potreban Srbiji i evropskoj košarci
Sjajni košarkaš Monaka nije srećan zbog agonije koju prolaze crno-beli.
Profimedia
Nemački trener Sebastijan Henes produžio je ugovor sa čelnicima Štutgarta, saopštio je danas nemački klub.
Kako je saopšteno, Henes je sa čelnicima Štutgarta potpisao novi ugovor koji će važiti do juna 2028. godine.
"Veoma sam zadovoljan zbog produženja ugovora jer sam ubeđen da zajedno možemo još mnogo toga da postignemo. Kad sam se pridružio Štutgartu pre skoro dve godine, bili smo u izazovnoj situaciji sa ekipom na 18. mestu na tabeli. Ipak, osećao sam da je dolazak u klub bio pravi potez, kao što i sad se osećam za produžavanje ugovora", rekao je Henes, a prenosi klupski sajt.
Henes (42) je na klupu Štutgarta seo aprila 2023. godine kad je klub bio poslednji na tabeli Bundeslige. Uspeo ja da kroz plej-of spasi klub ispadanja, a odmah zatim u sledećoj sezoni doveo ekipu do titule vicešampiona Nemačke i plasmana Lige šampiona.
Štutgart je trenutno deseti sa 37 bodova i u preostalih osam kola pokušaće da se domogne plasmana u Evropu preko tabele.
Klub ima šansu i za osvajanje pehara, pošto će u polufinalu Kupa igrati protiv Lajpciga kod kuće 2. aprila, dok drugi polufinalni par čine trećeligaš Arminija i Bajer iz Leverkuzena.
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
Sportska 2026. godina biće prva u kojoj se svi ključni trendovi industrije sudaraju u isto vreme.
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
Kad sportski direktor Eintracht Frankfurta objašnjava zašto klub zapošljava čak dva stručnjaka za san, on polazi od toga da se igrači mogu razvijati samo ako svakodnevno, predano daju svoj maksimum i da je za to neophodno da imaju dobar san.
U Turskoj su uhapšeni dvojica fudbalera iz najvišeg ranga takmičenja i bivši predsednik jednog kluba iz Superlige, dok se istraga o ilegalnom klađenju širi sa sudija na igrače i funkcionere.
01.11.2025 17: 25
Važnu pobedu ostvario je tim iz Istočne Nemačke, bez Srba u tom meču
05.10.2025 21: 37
Nije ovo bio preterano efikasan dan u nemačkoj Bundesligi. Istina, kada se kaže da je na tri utakmice viđeno pet golova ne deluje baš kao da nije bilo zanimljivo, ali ako se zna da je HSV sam postigao četiri na meču protiv Majnca, sve to dobija mnogo drugačiji ton.
28.09.2025 21: 34
"Švabe" pobedile sa 2:1 u petom kolu Bundeslige, dok su preostale dve utakmice završene bez pobednika.
30.08.2025 17: 31
Ekipa iz Frankfurta slavila kao gost protiv Hofenhajma 3:1 (2:0) u drugom kolu Bundeslige.
pre 9 sati 22: 56
Fudbaleri Notingem Foresta su savladali Vest Hem nakon preokreta 1:2 (1:0) u prvoj utakmici 21. kola Premijer lige.
pre 9 sati 22: 52
Važna pobeda kluba iz Torina nad Sasuolom
pre 10 sati 22: 09
Fudbaleri Obale Slonovače plasirali su se u četvrtfinale Kupa afričkih nacija, pošto su večeras savladali Burkinu Faso rezultatom 3:0.
pre 12 sati 20: 46
Prvi dan 2026. godine je obeležio rastanak Enca Mareske i Čelsija, a italijanski trener se oglasio prvi put nakon odlaska sa "Stamford Bridža".
Ostavite komentar