
pre 19 minuta 11: 17
Na pomolu veliki NBA transfer: Kako tri moćna tima žele da dovedu Nikolu Jokića u leto 2027
Navodno u pitanju su Golden Stejt, Los Anđels Lejkersi i LA Klipersi.
Kristijano Ronaldo ulazi uj petu deceniju života i ne misli da prekine karijeru. A, i što bi kada daje golove kao na traci i za Al Nasr i za selekciju Portugalije. I ranije je reako da mu je "poslednji gol" Mundijal 2026. godine i normalno je što produžuje ugovor sa klubom iz Saudijske Arabije jer on nije tamo samo igrač već i simbol, ambasador koji je pomogao da ova zemlja dobije organizaciju SP 2034. godine.
Portugalska "A Bola" prenosi das će Ronaldo zarađivati po novom ugovoru 183.000.000 evra, odnosno mesečno 15,25 miliona, a dnevno 550.000 evra. Uz to, Ronaldo je od šeika dobio i posebnu nagradu, pet odsto akcija kluba, što samo oslikava odnos koji su izgradili međusobno. Možda nagoveštava i neke planove porodice Ronaldo i po završetku karijere jer će slavni as sigurno biti jedan od ambasadora domaćina SP 2034. godine.
Uz novi ugovor, Ronaldo ima i sportskih ambicija sa Al Nasrom. Prošle sezone je titulu odneo Al Hilal, ove su i šampion i Al Itihad ispred njih, pa je Portugalac zuatražio od kluba pojačanja. Piše se da bi mogao da stigne Brazilac Kazemiro iz Mančester junajteda.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
27.05.2025 08: 50
Portugalac ponovo uzeo zlatnu kopačku, ali ne i titulu prvaka sa Al-Nasrom.
18.05.2025 12: 45
Portugalac nezadovoljan posle neuspešne sezone, a pojavio mu se primaljiv projekat.
09.02.2025 23: 20
Portugalac će ostati u klubu iz Saudijske Arabije do kraja 2026. godine.
05.02.2025 13: 45
Novi napadač Al Nasra živi zbog devojke u Bahreinu i svaki dan putuje avionom na trening u Saudijsku Arabiju.
YouTube
pre 11h
YouTube
pre 11h
pre 46 minuta 10: 51
Zajednica klubova izražava najdublje saučešće porodici Dejana Milovanovića, koji je preminuo u 42. godini života.
pre 1 sat 10: 23
Bivši trener preminulog fudbalera veterana Crvene zvezde ne može da se pomiri s njegovim preranim odlaskom.
pre 2 sata 09: 35
Legendarni italijanski fudbalski pohvalio učinak srpskog napadača u meču Lige šampiona.
pre 2 sata 09: 15
Velikan iz Lisabona traži novog šefa struke, posle blamaže protiv tima iz Azerbejdžana.
Ostavite komentar