
pre 25 minuta 23: 32
Miomir Kecmanović posle prave drame došao do druge titule u karijeri!
Srpski teniser nastvio seriju pobeda u međusobnim duelima sa Špancem.
U istoj grupi kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo, voljom žreba, spojene su Srbija i Albanija, kome će društvo u grupi praviti i reprezentacije Engleske, Letonije i Andore.
U žiži javnosti, naravno, biće susret Srbije i Albanije, koje su se prethodno sastale u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2016. godine. Utakmica u Beogradu tada je bila prekinuta nakon provokacija Albanaca, kada je dron sa zastavom tzv "Velike Albanije" preleteo na teren, dok je nasuprot očekivanjima, zbog toga na kraju ispaštala Srbija, pošto su za "zelenim stolom" bodovi dodeljeni Albancima.
Jedan od učesnika te utakmice Lorik Cana, koji je bio kapiten svoje reprezentacije u tom trenutku, a sada je zapošljen u FS Albanije, smatra da Srbija i njegova država zbog duge istorije konflikta ne bi trebalo da igraju jedna protiv druge.
"Verujem da ni jedna ni druga reprezentacija ne žele da se nešto takvo ponovi. FIFA i UEFA imaju pravila o zabrani mečeva između zemalja koje su u direktnom konfliktu ili koje imaju određene političke razmirice. Iako naše dve zemlje nisu u direktnom konfliktu, niti postoje neke pretendencije na teritoriju, zbog svega što smo doživeli kao nacija, a posebno kao nacionalna manjina u Jugoslaviji, nije logično da igramo jedni protiv drugih u grupi“, rekao je Cana.
MN Press
"Odnosi koje imamo sa Srbima kao narodom i neki procesi čine celu situaciju delikatnom. Pogotovo zbog Kosova i svega što smo tamo prošli gde još uvek nema rešenja“, dodao je.
Srbija će inače baš iz Tirane krenuti u pohod za vizu na Mundijal, pošto će prvi meč kvalifikacija odigrati baš sa Albancima 7. juna.
Raspored Srbije u kvalifikacijama za SP
7. jun Albanija – Srbija (20,45)
10. jun Srbija – Andora (20,45)
6. septembar Letonija – Srbija (15,00)
9. septembar Srbija – Engleska (20,45)
11. oktobar Srbija – Albanija (20,45)
14. oktobar Andora – Srbija (20,45)
13. novembar Engleska – Srbija (20,45)
16. novembar Srbija – Letonija (18,00)
23.01.2025 15: 37
Novi tehnički sponzor Fudbalskog saveza Srbije biće kompanija Kapeli sport iz Sjedinjenih Američkih Država saopšteno je nakon današnje sednice Izvšnog odbora Fudbalskog saveza Srbije.
17.01.2025 18: 10
Predsednik regiona FS Zapadne Srbije govorio o svim aktulenim temama u srpskom fudbalu.
18.12.2024 19: 55
Trener Crvene zvezde treći put je proglašen za trenera godine.
18.12.2024 19: 47
Napadač Juventusa prvi put dobio prestižno pruznanje FSS.
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 3h
YouTube
pre 5h
pre 1 sat 22: 53
Igrači iz San Sebastijana sami sebi ubacili klipove u točkove.
pre 1 sat 22: 39
Srpski as Dušan Vlahović ostao je na klupi za rezerve u derbiju dok je šansu od prvog minuta dobio očekivano Kolo Muani
pre 1 sat 22: 21
Real i Atletiko su napravili kiks u subotu. Lider na tabeli je odigrao nerešeno protiv Osasune, dok je Atletiko remizirao sa Seltom.
pre 2 sata 21: 36
Fudbalska legenda Partizana veruje u budućnost doskorašnjeg Zvezdinog igrača.
Ostavite komentar