pre 14 minuta 13: 00
Jang kači kopačke o klin: Ponosan sam i srećan na sve što sam postigao
Jang je za reprezentaciju Engleske od 2007. do 2018. nastupio na 39 mečeva i sedam puta se upisao u listu strelaca.
MN Press
Ilija Najdoski dok je živ neće zaboraviti ono što je (u)radio sa Crvenom zvezdom, jer je u njenom dresu dotakao fudbalske zvezde 1991. godine, postavši prvo šampion Evrope, a onda i prvak sveta! Ovo drugo na današnji dan, 8. decembar, kada je sa saborcima, u dalekom Tokiju, pobedio Kolo Kolo u Interkontinentalnom kupu.
Najbolji tim Južne Amerike u to doba nije imao šansu protiv čete iz Ljutice Bogdana, a on sam nije imao ni tremu ni dilemu da će tih 90 minuta doneti još jednu neviđenu radost "delijama" i ljubiteljima fudbala u Srbiji i na Balkanu.
"Podsvesno sam znao da će sve biti u redu u Tokiju, jer je utakmica bila na dan moje slave, te sam bio ubeđen da će nam bog pomoći da dođemo do pobede. Utakmica je bila baš takva, kako sam i očekivao. Mi smo kao ekipa odigrali odlično, svi su bili na fenomenalnom nivou, te smo zasluženo pobedili. Kolo Kolo je bio odlična ekipa. Njihov trener nas je poznavao već, te su sa te strane imali veliku prednost. Ipak, mi smo zaista odigrali sjajnu utakmicu, te se pitanje pobednika nije dovodilo u pitanje", rekao je Najdoski, a prenosi vanični sajt Crvene zvezde.
Crvena zvezda je već od 42. minuta igrala sa fudbalerom manje, pošto je isključen Dejan Savićević. Međutim, ni to nije omelo da ode korak dalje i zaokruži bajkovit uspeh iz finala tadašnjeg Kupa šampiona.
"Bilo je nezgodno, igrati sa 10 igrača u polju na tako teškoj utakmici, protiv odlične ekipe Kolo Kolo. Igrali smo više od jednog poluvremena sa igračem manje što je bilo teško, ali se na kraju nije odrazilo na rezultat. Mi smo zaista toliko dobro odigrali, da se na terenu nije osetilo da nas je manje. Na kraju nije bilo šanse da nam protivnik napravi veći problem. I pored toga što se ekipa od Barija malo promenila, mi smo tada pokazali da smo se odlično uigrali i kao ekipa smo bili baš dobri na tom meču, što nam je na kraju donelo veliki trofej".
Prema rečima penzionisanog defanzivca iz Makedonije svega toga bi teško bilo da svlačionica nije disala kao jedan.
"Uvek su odnosi u ekipi bili fenomenalni, kako u Bariju, tako i u Tokiju. Mi smo pre svega svi u ekipi bili pravi drugari. Po mom mišljenju je to bila naša najveća snaga - bili smo svi sjajni momci i pravi drugari. Svi su bili pošteni i neiskvareni, te su znali da 'ginu' za Zvezdin dres. Težina Zvezdinog dresa je velika, ogroman je pritisak i odgovornost, a tada je cela ekipa bila svesna gde igra i koji grb nosi na grudima svaku utakmicu. Među nama nikada nije bilo problema, a svi se međusobno čujemo i dan danas".
Najdoski živi daleko od Beograda, ali revnosno prati Crvenu zvezdu i raduje se njenim uspesima u Srbiji i Evropi.
"Zvezda napreduje svake godine, sada je klub u samom vrhu evropskog fudbala. Organizacija kluba i sve u njemu je na najvišem mogućem nivou. Klub se vratio i sada je tamo gde mu je mesto - u vrhu evropskog fudbala. Sada igrači nemaju šta da brinu, već samo treba da treniraju i da na utakmici daju sve od sebe. Naravno, ne treba žuriti u procesu, ali Zvezda ide u sjajnom pravcu, te mislim da zaslužuje LŠ svake godine. Želeo bih i da pozdravim navijače, te da poželim uspeh klubu u sredu u Milanu i mislim da ako odigraju kao protiv Štutgarta, neće biti problema", zaključio je Najdoski.
Foto: MN Press
Prema poslednjim finansijskim izveštajima, Hearts ima prihod od 24,4 miliona funti, dok Rangers ima 83,5 miliona, a Celtic 143,4 miliona funti.
Za razliku od tradicionalnog kockanja, opklade su dostupne u svega nekoliko klikova.
Svetsko prvenstvo godinama je bilo najmasovniji sportski događaj na planeti. Upravo zato se oko Mundijala 2026. već sada formira ozbiljan problem.
Caleb Williams još nije ni blizu kraja NFL karijere, a već slaže investicioni portfelj.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
24.04.2026 16: 39
On od večitog rivala ne gubi.
22.04.2026 08: 08
Zvezda za overu titule, "dizelka" za istorijski iskorak ka Evropi.
14.04.2026 12: 18
Samo je pitanje trenutka kada će se dogoditi.
01.04.2026 13: 56
Šampion konačno ima na raspolaganju sve snage.
pre 14 minuta 13: 00
Jang je za reprezentaciju Engleske od 2007. do 2018. nastupio na 39 mečeva i sedam puta se upisao u listu strelaca.
pre 34 minuta 12: 40
Duel se igra na stadionu "Kampo de Valjekas" u Madridu od 21.00 čas, gde će domaći tim pokušati da iskoristi prednost domaćeg terena protiv francuskog rivala koji je tokom celog takmičenja pokazao zavidan nivo forme i ofanzivnog fudbala.
pre 2 sata 10: 40
Prema navodima Gazete, više evropskih klubova prati razvoj situacije, ali je upravo Njukasl spreman da preuzme inicijativu i istraje u pregovorima. Stanković je pažnju privukao igrama u dresu Klub Briž koji je ove sezone ostavio zapažen utisak u UEFA Ligi šampiona.
pre 3 sata 10: 00
Glavni sudija Deni Makeli najpre je pokazao na belu tačku, ali se ubrzo uključila VAR soba. Nakon preporuke da još jednom pogleda situaciju, arbitar je pregledao snimak pored terena i promenio odluku. Penal je poništen, uprkos kontaktu koji se mogao uočiti na usporenom snimku.
Ostavite komentar