Uroš Račić prvencem sa penala doneo važnu pobedu Bragi u 20. kolu Primeire

12.02.2023 23:29
Uroš Račić prvencem sa penala doneo važnu pobedu Bragi u 20. kolu Primeire MN Press

Porto je pobedio Sporting u derbiju 20. kola Primeire i nastavio je trku sa Benfikom, ali od istog cilja ne odustaje ni Braga koja je golom srpskog reprezentativca Uroša Račića pobedila Martimo 2:1 i za liderom zaostaje sedam bodova.

Maritimo je poveo preko Riaskosa u 38. minutu, ali su gosti izjednačili samo dva minuta kasnije preko Banza. Onda je Val igrao rukom, a odgovornost je u drugom minutu nadoknade preuzeo Uroš Račić i sigurno realizovao penal. Bio je to prvenac Račića u dresu Brage u Primeiri.

Srpski reprezentativac je pružio još jednu odličnu partiju u dresu Brage, bio je impresivan u veznom redu i samo potvrdio veoma dobru formu. Mogla je Braga i do ubedljivije pobede da je Banza iskoristio jednu od dve dobre prilike u nastavku.