pre 1 minut 14: 00
Kraj najuspešnije priče: Banjaja na kraju sezone napušta Dukati
Italijanski vozač napustiće tim sa sedištem u Bolonji nakon osam godina
Guliver/AP Photo/Michel Euler)
U Italiji na pomen imena Alesandra Del Pjera stoje mirno svi koji makar nešto znaju o fudbalu i iole vole taj sport, bez obzira na klupsku opredeljenost, pa su mnogi s odobravanjem dočekali medijske navode da je nekada slavni vezista/sekundarni napadač potencijalni kandidat za predsednika tamošnjeg fudbalskog Saveza.
Navodno, legendarni igrač Juventusa smatra se spremnim da se lati tako odgovornog posla i uveliko radi na prikupljanju glasova u izbornoj trci, ali isto tako je odlučan da ne ulazi u "ring" ako proceni da ne bi imao potrebnu podršku.
Pre svega, većine klubova Serije A, jer želi da deluje kao ujedinitelj i čovek kom je opšte dobro primaran interes i zadatak, pa još procenjuje situaciju na terenu i sa svojim pomagačima osluškuje dešavanja u bazi na tu temu.
Isti izbori tvrde i da ne mora da brine za naklonost držve, mada sport i politika u teoriji nikako ne smeju da idu ruku pod ruku, jer je vlast uz Del Pjera, a želi da vidi leđa sadašnjem rukovodstvu, pogotovo prvom čoveku FS Italije, Gabrijeleu Graviniju, jer je dovođen u vezu s nekoliko afera.
Kako bilo, do 3. februara će se situacija sigurno iskristalisati, a onda će slavni reprezentativac zemlje sa Apenina 3. februara zasesti na čelo krovne organizacije. Ili neko drugi, ako u međuvremenu odustane od priče ili bude poražen na izborima.
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
22.06.2025 12: 12
Stiže zanimljiva vest o izjednačavanju arbitara sa pištaljkom i pripadnika organa javnog reda i mira, jer će sada i oni imati tretman službenih lica.
06.03.2025 20: 20
Imao je Italijan šta da kaže na poništen gol PSŽ....
11.10.2023 22: 48
Da bi jedan tim uspeo da ostvari dobar rezulta potrebno je da ima kvalitetne igrače, ali i još kvalitetnijeg trenera koji veruje u njih i koji ume da bude strpljiv u radu sa njima, baš kao što je slučaj sa Vinisijusom i trenerom Real Madrida, Karlom Anćelotijem, kaže legendarni Alesandro del Pjero.
YouTube
pre 7h
YouTube
pre 8h
YouTube
pre 10h
YouTube
pre 11h
pre 1 sat 12: 04
Dugogodišnja radnica Fudbalskog Saveza Srbije preminula u 51. godini.
pre 2 sata 11: 49
Glasine da će Brazilac preći u Saudijsku Arabiju nemaju realnu osnovu, ističe "Marka".
pre 3 sata 10: 48
Marko Milovanović lepo iskoristio odličnu sezonu u Alverki.
pre 6 sati 07: 55
Iskusni defanzivac Aleksandar Miljković vraća se u srpski fudbal.
Ostavite komentar