pre 6 minuta 09: 40
Novak Đoković "pali motore" na mestu velikih uspeha: Kinez prva prepreka vladaru Londona
Sedmostruki šampion jedinog Grend slema na travi igra meč prvog kola trećeg sezonskog turnira te bodvone kategorije.
Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez
Prema informacijama koje dolaze iz Španije, osvajač Zlatne lopte je Rodri, a ne Vinisijus Žunior, kao što je glasila informacija od jutros. Na prestižnoj ceremoniji u organizaciji Frans fudbala večeras će biti proglašen najbolji igrač sveta u minuloj sezoni, a prestižna nagrada trebalo bi da ode u ruke španskog veziste.
Inače, poslednja vest iz Madrida glasi da je kompletna delegacija Reala otkazala put za Pariz na ceremoniju dodele, pa se tako Brazilac i svita od 50 ljudi nije ni ukrcala na avion koji je trebao da poleti sa aerodroma u glavnom gradu Španije.
Kako piše “Marka”, rukovodstvo kluba je verovatno već dobilo informaciju da Vinisijus nije odabran kao najbolji igrač na svetu. Takav rasplet nepravednim i reagovali su otkazivanjem puta.
Real je inače imao čak 11 igrača nominovanih za nagrade koje se dodeljuju u organizaciji Frans fudbala. Uz Vinisijusa, u izboru za Zlatnu loptu bili su Belingem, Toni Kros, Fede Valverde, Toni Kros, Karvahal, Mbape i Ridiger.
Karlo Anćeloti je među kandidatima za najboljeg trenera na svetu, ali će nagradu osvojiti Luis de la Fuente. Lamin Jamal je nominovan za najboljeg mladog igrača, a Lunjin i Martinez za trofej Lav Jašin namenjen najboljem čuvaru mreže. Niko od pomenutih kandidata, kao ni njihove porodice neće biti u Parizu.
Rodri je sa Španijom osvojio Evropsko prvenstvo i bio najkorisniji igrač turnira. Sa Mančester sitijem osvojio je Premijer ligu i FA kup, i bio apsolutno najbolji igrač ekipe Pepa Gvardiole. Sada će izvesno biti proglašen najboljim fudbalerom sveta.
Francuski brend Lacoste lansirao je uoči Vimbldona novu reklamu sa srpskim teniserom Novakom Đokovićem u kojoj se ponovo poigrao sa nezvaničnom titulom GOAT.
O poslovnoj strani fudbala, tržištu koje se menja pod uticajem novih investitora i tehnologije te poziciji Hrvatske u svemu tome, za Bloomberg Adriju govori fudbalski menadžer Marko Naletilić.
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
06.02.2025 15: 20
Nekadašnji reprezentativac Brazila posle Reala, igrao je u Olimpijakosu, a zatim se vratio u domovinu, tačnije Fluminese.
05.01.2025 20: 45
Brazilski fudbaler bi prema pravilima La Lige lige mogao da bude suspendovan na najmanje četiri utakmice
27.12.2024 12: 35
Ni traga od Santiaga čak ni na reklamnim proizvodima i prazničnim poklonima. Definitivna promena imena morala bi da prođe na Skupštini deoničara, što se do sada nije dogodilo
15.12.2024 17: 35
Real je drugi na tabeli sa 37 bodova i jednim manje od Barselone, dok je Rajo 13. sa 20 osvojenih bodova, stoga je ovaj remi bio dodatno neočekivan.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 12 sati 21: 35
Jedan od najboljih napadača svoje generacije Robert Levandovski nalazi se na korak od velikog transfera koji će označiti kraj poglavlja njegove karijere na Starom kontinentu.
pre 12 sati 21: 10
Fudbaleri Srbije napredovali su za tri mesta na najnovijoj FIFA rang listi i sad su 40. na planeti, saopštila je danas Svetska fudbalska federacija.
pre 12 sati 21: 09
Sledeću utakmicu ekipa sa Banovog brda igra 1. jula protiv Rudeša.
pre 15 sati 18: 15
Milan Jeremić izabran je danas na mesto predsednika sudijske organizacije Fudbalskog saveza Srbije umesto Dejana Delevića, saopštio je danas FSS.
Ostavite komentar