
pre 5 sati 23: 30
Horhe Sampaoli zaboravio Ren i nastavio dalje: Argentinac ima novi klub
Smenjeni trener francuskog kluba dobio posao u Brazilu.
Rukovodstvo Stouka, na čelu sa sportskim direktorom Džonom Votersom, otpustilo je trenera Stivena Šumahera posle poraza od Oksford Junajteda u petom kolu engleskog Čempionšipa.
Proteklog vikenda "Grnčari" su doživeli treći poraz u sezoni, posleg kojeg su pali na 13. mesto tabele, pa je ceh morao da plati engleski stručnjak, koji je na kormilo Stouka stigao proteklog decembra posle dobrih rezultata na čelu Plimut Argajla.
Stiven Šumer odveo je pomenuti klub na prvo mesto Lige jedan sa osvojenim 101 bodom, pa je kao nagradu za dobre rezultate, pozvan u Stouk. Tamo je nasledio Aleksa Nila u trenutku kada se klub nalazio na tri boda iznad zone ispadanja, a kada je sačuvao klub u Čempionšipu, gde je zabeležio rekordnih 13 pobeda uz isto toliko poraza, dobio je papire o razrešenju dužnosti samo pet kola unutar nove sezone.
Razlog za ovako katastrofalan početak takmičarske godine može se naći i u činjenici da je drugi najstariji klub u Engleskoj (osnovan 1863. posle Notsa Kauntija) ozbiljno promenio igrački kadar tokom leta, gde je klub napustilo 19 igrača, uz 12 novih lica. Što je, između ostalog, i doprinelo promenljivim rezultatima.
Dok se ne nađe neko trajno rešenje, Stouk će u međuvremenu predvoditi trener mlađih kategorija Aleks Moris i nekadašnji kapiten Rajan Škokros.
Naredni meč Stouk će igrati u utorak protiv Flitvuda u sklopu Lige kupa.
Jannik Sinner i Carlos Alkaraz preuzeli su tron svetskog tenisa i zvanično otvorili novu eru posle Federera, Nadala i Đokovića. Njihovo rivalstvo, koje puni tribine i obara rekorde gledanosti, pretvorilo je muški tenis u dvoboj koji fascinira publiku širom sveta.
Bogdan Bogdanović je zvanično završio EuroBasket 2025 zbog rupture zadnje lože. Košarkaški savez Srbije (KSS) je saopštio da će kapiten, u dogovoru s Los Angeles Clippersima, nastaviti lečenje u SAD. Iza sportskog gubitka krije se i finansijska priča.
Prelazni rok leta 2025 ostaće zapamćen kao najskuplji u istoriji. Ukupna potrošnja klubova na globalnom nivou premašila je 8,8 milijardi evra, čime je srušen raniji rekord, a Engleska Premier liga sama je prešla granicu od 2,6 milijardi evra.
Bundesliga je postala prva velika evropska fudbalska liga, koja je deo prava za prenose uživo dodelila kreatorima sadržaja
EuroBasket 2025 koji se igra u Letoniji, Kipru, Finskoj i Poljskoj, umesto klasičnog pitanja favorita, stavlja u prvi plan svoj zvezdani potencijal i finansijsku snagu zvezda na terenu.
26.06.2025 13: 28
Srpski biznismen Milan Mandarić neće postati novi vlasnik engleskog Šeflid venzdeja, ali j spreman da pomogne klubu na čijem čelu je bio pre 10 godina.
24.05.2025 18: 24
Neverovatan preokret napravili su fudbaleri Sanderlenda koji su na legendarnom "Vembliju" gubili 0:1 od Šefild junajtdea u meču koji je donosio plasman u Premijer ligu naredne sezone, a ondaa su dali dva gola i stigli do velikog trijumfa - 2:1 (0:1).
13.05.2025 23: 44
Sanderlend je posle produžetaka odigrao 1:1 (0:1, 0:0) protiv Koventrija i izborio meč protiv Šefild junajteda za plasman u Premijer ligu.
03.05.2025 17: 22
Fudbaleri Šefilda junajteda, Sanderlenda, Koventrija i Bristola igraće u baražu za plasman u Premijer ligu.
pre 5 sati 23: 30
Smenjeni trener francuskog kluba dobio posao u Brazilu.
pre 6 sati 23: 00
Danas su u prostorijama Fudbalskog saveza Beograda svečano potpisani trojni ugovori o postavljanju terena sa veštačkom podlogom između Fudbalskog saveza Srbije, predstavnika lokalnih opština i izvođača radova.
pre 6 sati 22: 24
Trenutno najbolji golman na svetu Đanluiđi Donaruma prešao je ovog leta u Mančester siti.
pre 7 sati 21: 43
Crvena zvezda je priavila u UEFA igrače koji će nastupati u UEFA Ligi Evrope.
Ostavite komentar