pre 14 minuta 18: 35
(VIDEO) Gazi šestu deceniju, ali je i dalje "zver": Šek zakucao i oduševio publiku
Iako ima 54 godine, O'Nilu je bio dovoljan samo jedan pokušaj da podigne publiku na noge.
FSS
Mlada reprezentacija Srbije savladala je Azerbejdžan (0:2) u Bakuu, a selektor Ljubinko Drulović iskoristio je priliku da posle utakmice, sa saradnicima, razgovara sa starim prijateljem, legendarnim selektorom Portugalije i sadašnjim selektorom Azerbejdžana Fernandom Santosom.
Ljubinko Drulović je imao priliku da sarađuje sa Fernandom Santosom u periodu od 1998-2001. godine u Portu, koji je portugalski trener tada predvodio sa klupe. Santosovu karijeru posebno je obeležio period na klupi Portugala, čiji je selektor bio u periodu od 2014. do 2022. godine, između ostalog i u čuvenoj lisabonskoj noći, kada su izabranici selektora Dragana Stojkovića ostvarili veliku pobedu i direktan plasman na Svetsko prvenstvo u Kataru.
Susret su iskoristili da porazgovaraju o fudbalskim temama. Fernando Santos je čestitao našem timu na dobroj igri i pobedi u Bakuu, dok su članovi stručnog štaba mlade reprezentacije Srbije na čelu sa selektorom Drulovićem poželeli Portugalcu sreću u predstojećim utakmicama na klupi Azerbejdžana u okviru Lige nacija.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
14.03.2025 11: 26
Srbija će do Evropskog prvenstva 2027. godine, koje organizuje zajedno sa Albanijom, igrati prijateljske mečeve, a sledeća dva su u turskoj Antaliji, protiv Bosne i Hercegovine 21. marta i Gruzije četiri dana kasnije.
29.03.2025 15: 30
Tedić je u Čukaričkom taj učinak ostvario u dva mandata. Prvi je započeo utakmicom prve runde Kupa Srbije, 20. septembra 2017. godine tadašnji šef struke Nenad Lalatović poslao ga je u igru u Jagodini protiv istoimenog rivala u 65. minutu, kad je zamenio Ognjena Mudrinskog.
29.03.2025 15: 07
Od prvog minuta inače je igrao u dresu domaćih i srpski reprezentativac Saša Lukić, koji je zamenjen u 63. minutu.
28.03.2025 15: 40
Malaga je 2003. godine igrala u četvrtfinalu Lige Evrope, a deset godina kasnije i u četvrtfinalu Lige šampiona, izgubivši od Borusije Dortmund. Trenutno se nalazi na 15. mestu Druge lige Španije sa 42 boda i ima sedam više od zone ispadanja.
pre 53 minuta 17: 57
Sa 36 golova u 112 nastupa, Forlan je treći najbolji strelac u istoriji urugvajske reprezentacije. Najveći trenutak karijere u nacionalnom dresu imao je na Svetskom prvenstvu 2010. godine u Južnoj Africi, kada je predvodio Urugvaj do polufinala i osvojio priznanje za najboljeg igrača turnira.
pre 1 sat 17: 44
Kraj sage i rekordni potpis za turski klub.
pre 1 sat 17: 23
Srpski reprezentativac Filip Kostić novi je fudbaler PSV-a iz Ajndhovena. Aktuelni šampion Holandije potvrdio je dolazak iskusnog levog beka, koji je potpisao dvogodišnji ugovor, a Filip će nositi dres sa brojem 18.
pre 1 sat 17: 02
Evropska fudbalska unija (UEFA) saopštila je da neće odustati od bojkota takmičenja pod okriljem FIFA, uprkos tome što je svetska kuća fudbala povukla plan o prodaji komercijalnih prava Svetskog prvenstva privatnim investitorima.
Ostavite komentar