08.04.2023 15:58
"Old Firm" opravdao očekivanja: Seltik pobedio Rendžers i došao nadomak nove titule Tanjug/Jane Barlow/PA via AP

Popularni "Old Firm" opravdao je očekivanja. U najvećoj utakmici škotskog fudbala, Seltik je sa 3:2 (1:1) pobedio Rendžers na svom terenu i dva kola pre kraja regularnog dela sezone, stekao 12 bodova prednosti u odnosu na najvećeg rivala.

Time su "kelti" praktično obezbedili novu titulu, a da bi se i zvanično nazvali šampionima Škotske, potrebna im je još jedna pobeda u preostalih sedam utakmica, koliko je ostalo do kraja prvenstva, uključujući i plej-of.

Seltik je do vođstva na meču stigao u 26. minutu golom Furuhašija, posle odlične asistencije O`Rajlija. Međutim, nedugo zatim, u samom finišu prvog poluvremena, Rendžers je stigao do izjednačenja i to posle fenomenalnog pogotka Tavernija iz slobodnog udarca.

U nastavku meča, tačnije u prvih 15 minuta drugog poluvremena, Seltik je rešio sve dileme po pitanju pobednika. Drugim golom Furuhašija i pogotkom Žote, poveo je 3:1, a konačan rezultat postavio je Tavernije u 70. minutu.

Time je Seltik zabeležio 164. trijumf u međusobnim duelima i drugu godinu zaredom izašao nepobeđen u okršaju sa najvećim rivalom u Premijeršipu.