Poter smatra da nije vreme da priča o preuzimanu Engleske | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz fudbala

Postao je počasni doktor nauka, mnogi ga vide kao novog selektora Engleske, ali Poter ne želi da priča o tome

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

18.07.2024 15:15
Grejem Poter je najozbilniji kandidat za novog selektora Engleske Tanjug/AP Photo/Leila Coker, file
Grejem Poter je najozbilniji kandidat za novog selektora Engleske

Ko će biti naslednik Gareta Sutgejta na klupi fudbalske reprezentacije Engleske glavno je pitanje u sportskim krugovima na Ostrvu, a među glavnim favoritima je Grejem Poter.

Bivši trener Čelsija je danas dobio titulu špčasnogh doktora nauka na unirezitetu u Lidsu i naravno da je jedno od pitanja koje je zanimalo okupljene novinare bilo i to da li sebe vidi kao novog trenera Egleske.

"Ne, mislim da je ovo pravi trenutak da se priča na tu temu", rekao je kroz smešak Poter i nastavio:

 

 

"Sautgejt je uradio neverovatnu stvar i on je u ovom trenutku najbolji trener u Engleskoj. Sa reprezentacijom je ostvario fenomenalne rezultate, igrao je polufinala Svetskog prvenstva i dva puta finale Evropskog prvenstva i prema njemu imam izuzetno veliko poštovanje. On je odlučio da se povuče i želim mu da se sada što bolje odmori, jer je to apsolutno zaslužio."

Kako pišu mediji u Velikoj Britaniji pored Potera i bivši trener Liverpula, Jirgen Klop ima dobre šanse da preuzme Sautgejtov posao, ali u Fudbalskoj asocijaciji (FA) Engleske za sada se ne oglašavaju tim povodom.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Sport više nije zabava - ulazi u novu fazu finansiranja

Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.

Radnički u finišu slomio otpor IMT-a: Nišlije ponovo u trci za plej-of

Superliga Srbije

pre 43 minuta 15: 07

Radnički u finišu slomio otpor IMT-a: Nišlije ponovo u trci za plej-of

Fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su IMT u 24. kolu Mozzart Bet Super lige Srbije sa 2:1. Domaći su bili bolji rival, konkretniji i opasniji, stvarali više prilika, ali su gosti iz Beograda do izjednačenja stigli posle prekida, da bi u samom finišu meča i četvrtom minutu sudijske nadoknade domačin golom Kanutea stigao do "zlata vredne" pobede.

Đenova rutinski savladala Torino

Serija A

pre 1 sat 14: 23

Đenova rutinski savladala Torino

Fudbaleri Đenove upisali su važnu pobedu u 26. kolu Serije A, pošto su na svom terenu savladali Torino sa ubedljivih 3:0 i tako napravili značajan korak ka mirnijoj završnici sezone.