(KRAJ) Spartak ŽK - Crvena zvezda 1:4: Šampion raspucan i u Subotici

Autor: Sašo Ilijoski

05.04.2023 20:36
(KRAJ) Spartak ŽK - Crvena zvezda 1:4: Šampion raspucan i u Subotici MN Press

Golman i kapiten Crvene zvezde Milan Borjan danas će u Subotici odigrati 266. meč za crveno-bele i tako se po broju mečeva izjednačiti sa najdugovečnijim čuvarem mreže ovog kluba Ratomirom Dujkovićem.

Da li će mu u meču 29. kola Mozzart bet Superlige ovaj događaj pokvariti igrači Spartaka videćemo na terenu, ali stoji da je pritisak danas veći na domaćinu koji će uraditi sve da ostane neporažen i tako za nijansu popravi bodovni saldo pred plej-aut.

Zvezda je odavno "broj jedan" u plej-ofu, ima 18 bodova prednosti i još tri pobede je i matematički dele od šeste uzastopne titule. Milan Švaba Milanović je preuzeo Spartak na pauzi, osvojio je bod u Kragujevcu na debiju, ako ostane neporažen izjednačiće se po broju remija sa Vojvodinom (po 11).

Spartak ŽK - Crvena zvezda 1:4 (1:2)

Stadion: Gradski.
Sudija: Danilo Nikolić.
Strelci: Šimura u 9. za Spartakm, a Bukari u 7. i Katai u 23. iz penala i 82, Kangva u 55. minutu za Zvezdu.

SPARTAK ŽK: Dubljanić – Tošeski (od 62. Tumbasević), Ostojić, Dunđerski, Šimura - Ado (od 70. Đurasović), Todorovski (od 62. Bureković, od 81. A. Đurasović), Bogićević, Srećković, Vitorović - Hristić (od 81. Abraham).

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Vigo, Eraković, Dragović (od 65. Leković), Rodić (od 73. L. Nikolić) – Mijailović, Kangva– Bukari (od 85. Mituljikić), Prucev (od 65. Ivanić), Katai – Rakonjac (od 73. Mitrović).

Četvrtak

Novi Pazar - Radnik 16.00 (TV Arena Premium 2)

Radnički 1923 - Radnički Niš 15.00 (TV Arena Premium 1)
Javor Matis - Čukarički 17.00 (TV Arena sport)
TSC - Vojvodina 17.00 (TV Arena Premium 2)

(UŽIVO) Spartak ŽK - Crvena zvezda 1:4

05.04.2023. 20:33

Kraj meča u Subotici i ubedljiv trijumf Crvene zvezde

Kraj meča u Subotici, Spartak se držao do 55. minuta i golčine Kingsa Kangve, a onda je pao pa je Zvezda propustila da ostvai možda i ubedljiviju pobedu.

05.04.2023. 20:26

82. minut: GOOOL! Vodi Zvezda 4:1, strelac Katai

Aleksandar Katai je pravi majstor fudbala, poslao loptu "suvim listom" preko živog zida sa 18 metara i postigao 17. gol u sezoni. Prvi je stralec Superlige.

05.04.2023. 20:32

(VIDEO) Spartak ŽK - Crvena zvezda 1:4

05.04.2023. 20:18

75. minut: Zvezda dominira i propušta prilike

Treći pogodak je nekako demoralisao domaćina. Zvezda igra rasterćeno, prošušta prilike i kontroliše sva dešavanja na terenu.

05.04.2023. 20:02

57. minut: Zicer Bukarija, maestralna odbrana Dubljanića

Mogla je Zvezda da "ubije" meč, sevnula je kontra "5 na dva", Rakonjac je lepo odložio loptu Bukariju čiji je šut sa pet metara maestralno odbranio Dubljanić.

05.04.2023. 19:59

55. minut: GOOOL! Vodi Zvezda 3:1, strelac Kangva

Kakva golčina Kingsa Kangve! Zvezdin vezni igrač raspalio je po lopti sa preko 25 metara, a ona je odsela pod prečku iznenađenog Dubljanića. Lopta je imala zaista čudnu putanju.

05.04.2023. 20:05

(VIDEO) Spartak ŽK - Crvena zvezda 1:3

05.04.2023. 19:50

48. minut: Pokušaji Kataija, Pruceva i Ada

Spartak i Zvezda su nastavili da igraju u istom tonu. Katai i Prucev su mogli i bolje da završe napade Zvezde, a Adov šut je uspeo Borjan da skrene u korner.

05.04.2023. 19:46

Počeo je drugi deo, nema izmena

Počelo je drugo poluvreme u Subotici, Milanović i Milojević i dalje veruju istim postavama kao na početku meča.

05.04.2023. 19:32

Kraj prvog dela, vodi Zvezda

Kraj vrlo dobre predstave u prvom poluvremenu. Vodi Zvezda, imala je više prilika, ali je i domaćin pokazao da može da parira crveno-belima.

05.04.2023. 19:22

35. minut: Srećković prtavi problema defanzivcima

Kapiten Spartaka Srećković pravi prilično problema defanzivcima Zvezde, Kangva i Vigo su zaradili žute kartone posle prekršaja nad njim.

05.04.2023. 19:15

28. mintu: Dobra odbrana Dubljanića

Imao je Rakonjac zicer za Zvezdu, sa tri metra je pokupšao da prosledi loptu u mrežu i taj pokušaj je osujetio Dubljanić odličnom intervencijom.

05.04.2023. 19:10

23. minut: GOOOL! Zvezda vodi 2:1, strelac Katai iz penala

Aleksandar Katai je morao dva puta da izvede penal i oba puta je matirao Dubljanića.

05.04.2023. 19:23

(VIDEO) Spartak ŽK - Crvena zvezda 1:2

05.04.2023. 19:08

21. minut: penal za Zvezdu

Dragović je pogodio prečku, Eraković je odbitak pokušao glavom da ubaci u mrežu a Tošeski ga je nehotično šutnuo. Sudija je procenio da je vezni igrač Spartaka napravio prekršaj.

05.04.2023. 19:06

20. minut: Ređaju se prilike na obe strane

Veoma interesantan meč do sada, ređaju se prilike ispred oba gola. Dubljanić je odbranio udarac Rakonjca, a na drugoj strani Hrstić nije najbolje zahvatio loptu glavom.

05.04.2023. 19:01

15. minut: Otvoren meč, uz dva lepa gola

Dobar uvod meča u Subotici, igra se otvoreno na obe strane. Zvezda ima veći posed lopte, više napada, povela je preko Bukarija, ali je Spartak postigao lep gol pole prekida.

05.04.2023. 18:57

9. minut: GOOOL! Spartak je izjednačio na 1:1, strelac Šimura

Brzo je izjednačio Spartak. Posle kornera najviši u skoku bio je Šimura i matirao je Borjana.

05.04.2023. 19:12

(VIDEO) Spartak ŽK - Crvena zvezda 1:1

05.04.2023. 18:56

7. minut: GOOOL! Zvezda vodi 1:0, strelac Bukari

Povela je Zvezda, Osman Bukari je iskoristio dubinski pas i nepotrebno istrčavanje golmana Dubljanića. Prošao ga je i lako zatresao mrežu.

05.04.2023. 19:04

(VIDEO) Spartak ŽK - Crvena zvezda 0:1

05.04.2023. 18:45