pre 12 minuta 14: 40
Heroj PSŽ-a Matvej Safonov mesec dana van terena
Golman Pari Sen Žermena Matvej Safonov biće van terena najmanje mesec dana zbog povrede leve šake, saopštio je aktuelni šampion Evrope i Sveta.
Guliver/Ken Sparks
Fudbaler iz Burkine Faso Bertran Traore vratio se u Ajaks posle sedam godina, saopštio je danas klub iz Amsterdama.
"Ajaks je postigao dogovor sa Traoreom da se vrati u Amsterdam. Napadač je stigao u naš klub kao slobodan agent posle isteka ugovora sa čelnicima Aston Vile. Prethodnih šest meseci je proveo u Viljarealu kao pozajmljen igrač. Traore je sa našim klubom potpisao ugovor do juna 2026. godine", piše u saopštenju Ajaksa.
Traore (28) je sezonu 2016/17 proveo u Ajaksu kao pozajmljen igrač Čelsija. Odigrao je tad 38 utakmica u svim takmičenjima i postigao 13 golova u sezoni u kojoj su "kopljanici" igrali finale Lige Evrope u kom su poraženi od Mančester Junajteda (0:2).
U prebogatoj karijeri osim za Ajaks, Aston Vilu i Viljareal Traore je igrao i za Lion, Bašakšehir, Vitese i Čelsi.
Za reprezentaciju Burkine Faso odigrao je 78 utakmica i postigao 20 golova. Ajaks je rival Vojvodine u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope i Traore će imati pravo nastupa u tom dvomeču. Prvi duel "kopljanika" i "lala" igraće se u Amsterdamu 25. jula, dok je revanš 1. avgusta u Bačkoj Topoli.
U Turskoj su uhapšeni dvojica fudbalera iz najvišeg ranga takmičenja i bivši predsednik jednog kluba iz Superlige, dok se istraga o ilegalnom klađenju širi sa sudija na igrače i funkcionere.
Kup utakmice dugo su bile emotivni simbol fudbala, eliminacija, iznenađenja, mala mesta na velikoj sceni.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
Lisabon, 20. novembar 2025 - VTEX Connect Europe, vodeći događaj e-commerce industrije, koji je ove godine održan u Lisabonu, okupio je impresivnih 1.800 donosilaca odluka iz više od 40 zemalja. Konferencija, koja se odvijala paralelno s poznatim WebSummitom
27.09.2025 11: 35
Podsetimo Makabi iz Tel Aviva koji sa klupe predvodi srpski stručnjak Žarko Lazetić igra svoje utakmice u Srbiji, a zbog ozbiljnosti situacije UEFA je zabranila prodaju ulaznica i dolazak gostujućih navijača.
13.03.2025 20: 40
Lacio takođe među putnicima u završnicu drugog po jačini evropskog takmičenja.
23.08.2024 18: 10
Berghujs je u prethodnoj rundi kvalifikacija sa Ajaksom igrao u Bačkoj Topoli revanš protiv Vojvodine i tada nije tako pričao o Srbiji
01.08.2024 22: 45
Italjanski strateg imao je samo lepe reči o igri Vojvodine, a ujedno je najavio okršaj sa Panatinaikosom u nastavku evropskih kvalifikacija svog tima.
pre 12 minuta 14: 40
Golman Pari Sen Žermena Matvej Safonov biće van terena najmanje mesec dana zbog povrede leve šake, saopštio je aktuelni šampion Evrope i Sveta.
pre 37 minuta 14: 15
Fudbaleri Mančester junajteda poslednju titulu šampiona Engleske osvojili su 2013. godine kada ih je sa klupe predvodio Aleks Ferguson, a legendarni škotski stručnjak smatra da klub sa "Old Traforda" još dugo neće doći u poziciju da se bori za pehar najboljeg tima u Premijer ligi.
pre 1 sat 13: 50
Menadžer Arsenala Mikel Arteta izneo je niz poruka pred gostovanje Evertonu u 17. kolu Premijer lige, jasno poručivši da je fokus njegove ekipe isključivo na rezultatu, bez obzira na okolnosti i zahtevni raspored.
pre 1 sat 13: 25
Zanimljivo je da Rašford nije bio prvobitna opcija Barselone za poziciju levog krila cilj je bio Luis Dijaz, koji je na kraju otišao u Bajern za 75 miliona evra. Englez je stigao kao povoljnija alternativa, a ugovor sa Junajtedom ima do 2028. godine.
SKENIRAJ!
Najbolji sportski sadržaj
Na app TV Arena sport
Ostavite komentar