Bajern je jedini gazda nemačkog fudbala: Debi Tuhela iz snova

01.04.2023 19:40
Bajern je jedini gazda nemačkog fudbala: Debi Tuhela iz snova Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader

Pomislili su mnogi da bi ovo mogla da bude sezona u kojoj će Bajern posle cele decenije pokleknuli i titulu šampiona prepustiti nekom drugom. Te nade bile su još veće pred derbi 26. kola Bundeslige, jer je lider iz Dortmunda stiglo u Minhen sa bodom prednosti i prilikom da eventualnom pobedom velikom rivalu pobegne za dva koraka.

Ali…

Umesto drame na Alijanc areni, videli smo igru mačke i miša. Bavarci su pokazali su svoju moć i već podle 23 minuta igre pokazali da se ne odriču tako lako trona i da su još uvek gazde u nemačkom fudbalu. Posebno je bio zadovoljan novi trener minhenskog sastava Tomas Tuhel, kome je vrlo brzo postalo jasno da je bez mnogo lutanja sastavio formulu uspeha. Zadovoljstvo nisu krili ni čelnici Bajerna, koji su proteklih dana bili i kritikovani jer su u finišu sezone odlučili da naprave promenu na klupi i da se zahvale Julijanu Naglesmanu.

Bajern – Borusija Dortmundi 4:2 (3:0)!

Navijači domaćeg tima bili su u ekstazi kada je Tomas Miler u 23. minutu povisio prednost Bajerna na 3:0. Gregor Kobel je načeo "milionere" u 13, da bi iskusni napadač sa dva pogotka za pet minuta praktično rešio pitanje pobednika, iako je do kraja utakmice ostalo više od sat vremena.

Drugi deo igre doneo je još tri pogotka, ali je taj period rezultatski pripao Borusiji. Ipak, loš početak ispostavio se kao odlučujući u velikom derbiju. Bajern je stao pošto je Kingsli Koman u 51. minutu pogodio za 4:0. Do kraja meča Emre Kan je iskoristio penal, a Donjel Malen u 90 postavio konačnih 4:2.

Daleko od toga da je završena trka za prvaka, međutim Bajern se probudio, a kada je tako ostalima ostaju male šanse...