
pre 11 minuta 21: 53
(VIDEO) Ozbiljna "šorka" u Madridu: Španska policija imala pune ruke posla sa navijačima Marseja
Veliki neredi u Madridu kao uvertira za večerašnju utakmicu Reala i Marseja (21.00, A2P).
Fudbaler Al Nasra Portugalac Kristijano Ronaldo oborio je rekord Profesionalne lige Saudijske Arabije po broju postignutih golova u jednoj sezoni. Fudbaleri Al Nasra pobedili su sinoć ekipu Al Itihada rezultatom 4:2 u meču poslednjeg, 34. kola šampionata Saudijske Arabije.
Ronaldo je postigao dva gola na ovoj utakmici. On je sezonu završio sa 35 golova. Portugalac je postao igrač sa najviše postignutih golova u jednoj sezoni u prvenstvu Saudijske Arabije. On je oborio rekord nekadašnjeg igrača Al Nasra Abderazaka Hamdalaha, koji je postigao 34 gola u sezoni 2018/2019.
Drugo mesto na listi strelaca ove sezone pripalo je napadaču Al Hilala i srpskom reprezentativcu Aleksandru Mitroviću, koji je postigao 28 golova.
Ronaldo je jedini igrač koji je u četiri različite lige bio najbolji strelac. On je bio najbolji strelac u Premijer ligi, La Ligi i Seriji A.
"Ne pratim ja rekorde, nego oni mene", napisao je portugalski fudbaler na društvenoj mreži Iks (X).
Šampionsku titulu u Saudijskoj Arabiji osvojila je ekipa Al Hilala sa 96 bodova, dok je Al Nasr sezonu završio na drugom mestu sa 82.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
08.01.2024 16: 50
Al Hilal odbio je sve ponude za Aleksandra Mitrovića koje su stigle iz klubova Premijer lige i Serije A.
11.12.2023 08: 24
Iskusni napadač, Pjer Emerik Obamejang bio je dvostruki strelac za Olimpik iz Marseja u 15. kolu francuske Lige 1 protiv Lorijena u gostima (4:2) i tako ušao u društvo odabranih. Naime, fudbaler iz Gabona je u 42. minutu postigao drugi gol za svoj tim, a to je bio njegov 100. pogodak u "Ligi petice" na gostjućem terenu.
03.07.2023 14: 15
Klubovi Premijer lige u ranoj fazi prelaznog roka potrošili 572.140.000 evra.
01.09.2025 21: 29
Emerik Laport se nakon osam godina provedenih u Mančester sitiju i Al Nasru vraća u klub u kom je stasao kao profesionalni fudbaler.
YouTube
pre 59min
YouTube
pre 22h
YouTube
pre 22h
YouTube
pre 22h
pre 12 minuta 21: 53
Veliki neredi u Madridu kao uvertira za večerašnju utakmicu Reala i Marseja (21.00, A2P).
pre 31 minut 21: 34
Njemu je tokom utakmice veterana FK Zvezdara i PKB-a, ekipa Hitne pomoći je stigla relativno brzo i reanimirala ga na licu mesta, a nakon toga je prevezen u KBC Zvezdara gde je i preminuo.
pre 35 minuta 21: 30
Navodno, španski stručnjak bi mogao da napusti Aston Vilu i preseli se na Old Traford.
pre 55 minuta 21: 10
Španski fudbaler još uvek nije spreman za penziju.
Ostavite komentar