Dobre vesti za selektora Stojkovića, Aleksandar Mitrović ponovo trese mreže

06.05.2024 22:07
Aleksandar Mitrović Profimedia
Aleksandar Mitrović

Dobre vesti stižu iz Saudijske Arabije za selektora reprezentacije Srbije. Najbolji strelac svih vremena u selekciji naše zemlje, posle oporavka od povrede, nastavlja tamo gde je stao. Aleksandar Mitrović postigao je 24. gol u sezoni za saudijski Al Hilal.

Srpski reprezentativac je u 52. minutu meča sa Al Ahlijem zatresao mrežu i to posle udarca glavom i tako izjednačio na 1:1. Posle VAR provere pogodak je potvrđen, mada su igrači protivničkog tima smatrali da je Mitrović napravio prekršaj prilikom skoka.  Na kraju Al Hilal je slavio sa 2:1, a Malkom je u 89. minutu pogodio za tri velika boda. Sergej Milinković Savić, baš kao i Mitrović odigrao je ceo meč.

Podsetimo Aleksandar Mitrović je van terena bio duže od mesec dana zbog povrede, a na teren se vratio pre tri dana, kada je takođe bio strelac u pobedi nad Al-Tavunom (3:0)

Ove sezone ima učinak od 35 golova i osam asistencija na 39 mečeva u svim takmičenjima.