Lionel Mesi treći svetski as sa 100 i više golova za selekciju

29.03.2023 08:27
Lionel Mesi treći svetski as sa 100 i više golova za selekciju Tanjug/AP Photo/Nicolas Aguilera

Tri dana, dve istorije za Lionela Mesija. Protiv Paname je ubeležio 800. gol u karijeri, a noćas je protiv Kurosaoa (7:0) za 17 minuta tri puta tresao mrežu i postao treći fudbaler na planeti, posle Kristijana Ronalda (122) i Ale Deija (109) koji je postigao 100 i više pogodaka za nacionalni tim.

Taj prvi pogodak u 20. minutu bio je i istorijski 100. za asa Pari sen Žermena, posle 13 minuta pao je 101, a u 37. minutu i 102. na 174. nastupu za "gaučose". Niko Gonzales (23), Enco Fernandez (35), Anhel Di Marija (78 penal) i Montijel (87) upotpunili su Mesijevo istorijsko veče na stadionu "Uniko Madre de Sjudades".

Trka Kristijana Ronalda (1157 mečeva, 832 gola, 236 asistencija) i Lionela Mesija (1018 mečeva, 803 gola, 354 asistencije) se nastavila i posle Mundijala. Očigledno je da je obojici stalo da ostanu u formi i do SP u SAD, Kanadi i Meksiku 2026. godine. A, do tada, Ali Dei sigurno neće ostati drugi najbolji strelac u istoriji, jer mu je Mesi na sedam koraka.