(UŽIVO) Crna Gora - Srbija 0:2: Velika tri boda "orlova" na putu za Nemačku

Autor: Sašo Ilijoski

27.03.2023 22:41
(UŽIVO) Crna Gora - Srbija 0:2: Velika tri boda "orlova" na putu za Nemačku MN Press

Crna Gora i Srbija pobedama su startovali u kvalifikacijama ze EURO 2024. godine i večerašnji meč u Podgorici važan je za obe selekcije za dalji tok takmičenja u Grupi "G". "Sokolovi" i "orlovi" se treći put sastaju u takmičarskoj utakmici, pre pet godina Srbija je ostvarila obe pobede u Ligi nacija (2:1, 2:0), uz tri pogotka Aleksandra Mitrovića.

Prošlo je pet godina, ali većina igrača iz 2018. naći će se na suprotstavljenim stranama i večeras. Kod domaćina su to golman Mijatović, Vešović, Savić, Vujačić, Radunović, Jovović, Šćekić, Marušić, Jovetić, u selekciji Srbije Rajković, Milenković, Lukić, Tadić, Mitrović, Živković, Radonjić, Sergej Milinković Savić, Kostić i Jović (da nisu povređeni).

Nepoznanica nema, Srbija je na papiru favorit, to je istakao i selektor Crne Gore Miodrag Mijo Radulović, ali sa druge strane Dragan Stojković vrlo dobro zna da Podgorica nije mesto gde se lako osvajaju bodovi, pa je spremio ekipu za veliku borbu. Bitka se dobija na sredini terena, ali opet sve zavisi od realizacije. Problem za Srbiju jeste neigranje Filipa Kostića, ali sve oči su uprte u tandem Tadić-Mitrović. Selektor Stojković se odlučio na neke izmene, pa startuju Đuričić i Ivan Ilić, a na klupi su ostali Andrija Živković i Saša Lukić, kao i Dušan Vlahović.

S obzirom da večeras u Budimpešti igraju Mađarska i Bugarska, možda već posle martovskih kvalifikacija situacija u Grupi "G" bude malo jasnija i ishod predvidiviji.

Crna Gora - Srbija 0:2

Stadion: Gradski u Podgorici.
​Sudija: Klemen Turpan (Francuska).

Strelac: Vlahović u 78. i 90+5. minutu.

CRNA GORA: Mijatović - Vujačić, Savić, Tomašević (od 41. Šipčić) - Vešović, Savićević (od 70. Jovović), Šćekić (od 76. Lončar), Hakšabanović (od 76. Camaj), Marušić - Jovetić (od 70. Osmajić), Krstović.

SRBIJA: V. Milinković-Savić - Milenković, Gudelj, Pavlović - Đuričić (od 46. Živković), Ilić (od 46. Vlahović), Grujić (o 81. Lukić), Mladenović - Tadić (od 89. Eraković), S. Milinković-Savić - Mitrović (od 85. Račić).

Kraj meča, Srbija je ostvarila značajnu pobedu

Srbija je pobedila Crnu Goru 2:0 golovima Dušana Vlahovića i ostvarila stopostotni učinak na startu kvalifikacija za EURO 2024. godine. Igra će se brzo zaboraviti, jedina dva šuta u okvir gola završila su u mreži.

27.03.2023. 22:43

(VIDEO) Crna Gora - Srbija 0:2

27.03.2023. 22:39

90+5: GOOL! Vodi Srbija 2:0, opet Vlahović

Srbija pečatira pobedu, Saša Lukić je asistirao u kontri Vlahoviću, a golgeter Juventusa je pogodio mrežu na sličan način.

27.03.2023. 22:48

(VIDEO) Crna Gora - Srbija 0:1

27.03.2023. 22:22

78. minut: GOOOL! Vodi Srbija 1:0, strelac Vlahović

Srbija vodi iz prvog udarca ka golu Mijatovića. Mladenović je centrirao prizemno sa leve strane, a Dušan Vlahović je prosledio loptu u mrežu. Pre gola, Pavlović je napravio faul, pa se čekala potvrda iz VAR sobe

27.03.2023. 22:11

67. minut: Savić brži od Vlahovića

Konačno dobra akcija Srbije, Mitrović i Vlahović su odigrali dupli pas, ali je Stefan Savić uklizao pred napadačem Juventusa i otklonio opasnost za prvi korner "orlova" na meču.

27.03.2023. 22:07

(VIDEO) Odbrana Vanje Milinkovića Savića

27.03.2023. 22:00

57. minut: Vanja spasava Srbiju

Srbija je greškama omogućila četiri kontre domaćinu u drugom delu. Stevan Jovetić je lepo iskoristio prostor, odlično šutirao po zemlji, ali je Vanja Milinković Savić maestralno odbranio.

27.03.2023. 21:54

50. minut: Opasne kontre Crne Gore

Srbija je pojača napad, oslabila sredinu terena, što je donelo više prostora Crnoj Gori za kontre. Imali su tri solidna napada, ali bez udaraca u okvir gola.

27.03.2023. 21:49

Počeo je drugi deo meča, Vlahović i Živković na terenu

Počeo je drugi deo meča, selektor Stojković je na teren poslao Dušana Vlahovića i Andriju Živkovića umesto Ivana Ilića i Filipa Đuričića.

27.03.2023. 21:32

Kraj prvog dela, slabo izdanje Srbije

Slabo izdanje Srbije u prvom delu. Sporo, bezidejno, sa mnogo grešaka "orlovi" nisu mogli ozbiljnije da ugroze domaćina. Crna Gora je čekala kontre, imala je i dve šanse posle grešaka odbrane i golmana Vanje Milinkovića Savića. Mnogo faulova, malo fudbala.

27.03.2023. 21:25

40. minut: Mađari pune mrežu Bugarske, vode 3:0

Budimpešti igra samo Mađarska, golom Martina Adama od 40. minuta vode protiv Bugarske 3:0 i koračaju ka prva tri boda u grupi "G".

27.03.2023. 21:20

35. minut: Srbija zaigrala bolje, kontroliše meč

Srbija u poslednjih desetak minuta kontroliše meč, bolje se kreću igrači, ali sem šanse Mitrovića nije se napravila ofanzivna akcija. Međutim, daleko je to od onoga što "orlovi" mogu.

27.03.2023. 21:14

29. minut: Veliku šansu propušta Mitrović

Prvi dobar napad Srbije, Grujić je proturio loptu do Aleksandra Mitrovića koji se okrenuo na 12 metara od gola, ali je šutirao snažno pored gola.

27.03.2023. 21:13

26. minut: Sjajn gol Soboslaja za vođstvo Mađarske od 2:0

Srbija trenira nerve navijačima, a Mađarska hita ka pobedi protiv Bugarske. Soboslaj je postigao sjajn gol iz slobodnog udarca za vođstvo protiv Bugarske od 2:0.

27.03.2023. 21:11

25. minut: Pavlović slučajno pogodio prečku

Srbija igra ispod svake kritike, posebno u fazi napada, ali Strahinja Pavlović se zaleteo po levoj strani, pokušao je da centrira. Lopta mu je prešla preko noge i odsela na prečki golmana Mijatovića.

27.03.2023. 21:06

20. minut: Srbija u drugoj brzini, nije uspeo lob Jovetića

Srbija je meč počela jako sporo, rekli bimso u prvoj brzini, pa je očekivano imala i vipe problema. Vezni red je tek povremeno uspevao da veće nekoliko pasova, ali daleko je to od očekivanja čak i selektora Dragana Stojkovića koji je bio prilično namršten. Crna Gora je konkretnija, zapretio je i Krstović, ali je njegov lob sa 15 metara završio pored gola. ogrešio je i Vanja Milinković Savić kada je izgubio loptu prilikom driblinga, Jovetić nije uspeo da ga lobuje.

27.03.2023. 20:57

11. minut: Vujačić neprecizan posle kornera

Crna Gora je aktivnija u dosadašnjem delu meča, posle kornera Igor Vujačić je šuitirao preko gola. Bio je to prvi pokušaj da se ugrozi gol.

27.03.2023. 20:53

8. minut: Mađari vode protiv Bugarske

Na drugom meču "G" grupe, Mađarska je već u 8. minutu golom Večeja povela protiv Bugarske 1:0

27.03.2023. 20:51

5. minut: Žustar početak

Očekivano žustar početak utakmice, Crna Gora je imala više loptu u nogama zahvaljujući visokom presingu, dok Srbija pokušava da primiri igru i pasovima osvaja teren.

27.03.2023. 20:45

Utakmica je počela

Meč drugog kola Grupe "G" kvalifikacija za EURO 2024. godine je počela. Stadion je pun, kiša je prestala da pada što će olakšati posao igračima obe selekcije.

27.03.2023. 20:27

Još 20 minuta do početka

27.03.2023. 20:25

Stadion je raspordat, "orlovi" se zagrevaju

Gradski stadion u Podgorici je raspordat, biće 11.000 navijača koji polako pune tribine. Reprezentativci Srbije se zagrevaju, što se vidi u snimku CGsport.me

27.03.2023. 20:07

Ranko Stojić: Biće takmičarski neizvesno, žustro i sa jakim duelima

Ranko Stojić, stručni konsultant TV Arena sport, izneo je očekivanja pred večerašnji meč.

"Biće takmičarski neizvesno, utakmica po mom mišljenu biće kvalitetna i neće ličiti na onu prvu iz Podgorice pre pet godina. Jedan od crnogorskih reprezentativaca rekao je da je pre pšet godina taj meč više imao prijateljski ton. Zato sam ubeđen da će večeras biti takmičarska utakmica, žustra i sa jakim duelima", istakao je u Studio Arena Ranko Stojić