Retegi ne staje, vodio je Italiju do pobede na Malti

26.03.2023 22:38
Retegi ne staje, vodio je Italiju do pobede na Malti Tanjug/AP Photo/Rene Rossignaud

Italija je posle poraza od Engleske u Napulju dobro odreagovala i brzim golovima slavila na Malti 2:0 (2:0) u Grupi "C" kvalifikacija za EURO 2024. godine. Podmaćena ekipa Roberta Manćinija nije imala previše problema da stigne do prve pobede u kvalifikacijama.

Mladi naturalizovani napadač Mauro Rategi brzo ulazi u srca navijača Italije, jer je posle pogotka na debiju protiv Engleske, već u 15. minutu matirao golmana Malte i nagovestio sigzrnu pobedu "azura". Tonali je izveo korner, a Retegi je glavom poslao loptu u mrežu.

Ubrzo su Italijani duplirali prednost. Emerson je oštro centrirao sam leve strane, a Pesina je natrčao i prosledio loptu u mrežu sa tri metra. Mogao je Grifo u dva navrata da utvrdi prednost Italije, ali je ostalo 0:2 na poluvremenu, mada je golman Donaruma ima dve dobre intervencije.

U nastavku su Italijani rutinski čuvali prednost, Skamaka je mogao da se upiše u strelce, ali je mu je golman Bonelo sjajno odbranio.