Veljko Birmančević sa dva gola "pogurao" Spartu do trijumfa

13.04.2024 18:55
Veljko Birmančević, fudbaler Sparte Guliver/AP Photo/Petr David Josek
Veljko Birmančević, fudbaler Sparte

Srpski fudbaler Veljko Birmančević postigao je dva gola za prašku Spartu u pobedi 3:1 posle preokreta na gostovanju gradskom rivalu Bohemijansu u 28. kolu najjače lige Češke.

Bohemijans je poveo u 41. minutu, strelac je bio Lukas Hulka, a u 45+2. minutu izjednačio je Martin Vitik. Birmančević je sa dva gola u drugom poluvremenu doneo izuzetno važnu pobedu Sparti u trci za šampionsku titulu.

Nekadašnji fudbaler Čukaričkog pogađao je mrežu Bohemijansa u 48. i 74. minutu. Sparta je pobedom privremeno preuzela čelo tabele sa 70 bodova i sada ima dva više od gradskog rivala Slavije koja sutra gostuje Viktoriji u Plzenju.

Nema sumnje da je srpski as mnogo dobrineo Sparti u borbi za titulu, a kako igra ove sezone nije ni čudo što se o Birmančeviću u Pragu govori samo u superlativu.