Ronaldo isključen u Superkupu, Sergej Milinković Savić asistent u pobedi Al Hilala

09.04.2024 10:18
Kristijano Ronaldo, nije mogao da podnese poraz Tanjug/Kyodo News via AP, File
Kristijano Ronaldo, nije mogao da podnese poraz

Al Hilal nastavlja da redom ruši protivnike i bez povređenog srpskog napadača Aleksandra Mitrovića, a slavili su i u finalu Superkupa, pošto su u polufinalu u Abu Dabiju savladali Al Nasr koji predvodi Kristijano Ronaldo sa 2:1. Ekipa iz Rijada tako je samo nastavila pobedonosni niz i vezala 33. uzastopnu pobedu.

Strelci za Al Hilal bili su Naser Al Davsari u 61, na asistenciju Sergeja Milinkovića-Savića i Malkolm u 72. minutu, dok je pogodak za Al Nasr postigao Sadio Mane u devetom minutu nadokande.

Prva zvezda Al Nasra Kristijano Ronaldo dobio je crveni karton u 86. minutu zbog udaranja laktom protivnika, ali to nije baš sportski podneo.

Jedan igrač Al Hilala je pri vodstvu njegove ekipe pokušao da spreči Ronalda da brzo izvede aut, a Portugalac je izgubio živce i dva puta ga udario laktom.

Nastala je velika gužva pored aut-linije, a u tom trenutku navijači su s tribina počeli skandirati "Mesi, Mesi".
Al Hilal će u finalu, u četvrtak, igrati protiv Al Itihada, koji je u prvom polufinalu savladao Al Vehdu 2:1, a Karim Benzema postigao je prvi gol i konačno prekinuo golgeterski post.