Turska odnela bodove iz Jermenije nakon preokreta

25.03.2023 20:00
Turska odnela bodove iz Jermenije nakon preokreta Tanjug/AP Photo/Hakob Berberyan

Fudbaleri Turske startovali su pobeduom u kavlifikacijama u grupi D za plasman na Evropsko prvenstvo. Na gostovanju Jermeniji osvojili su bodove nakon preokreta.

Domaćin je poveo autogolom Ozana Kabaka u 10. minutu, Orkun Kočku je 25 minuta kasnije izjednačio na 1:1, a konačnih 2:1 postavio je  rezervni igrač gostiju Kerem Akturkoglu u 64. minutu.

Kod pobedonosnog pogotka Turska je izvela brzu akciju, nakon što je kapiten domaćih Harojan napravio faul i udaljio se od lopte, a Enes Unal to iskoristio, proigrao sa centra Akturkoglua koji je izašao pred golmana Jermenije i matirao ga za trijumf.

U 10. minutu kombinovali su Jeremni po desnoj strani,  Hovhanisijan je centrirao, a Kabak na drugoj stativi u nameri da spereči pogodak ubacio loptu u sviju mrežu.

Snažnim šutem po zemlji sa 18 metara Orkun Kokču je pogodio donji desni ugao i izjednačio na 1:1.

Nakon vodećeg pogotka Turske, u 73. minutu ponovo je Kabak slabo reagovao, a Norberto Briajsko uhvatio volej,  golman Mert Gunog sjajno intervenisao.