pre 4 minuta 19: 42
Murinjo zove Kostića u Benfiku: Ostaje pitanje - čekati leto ili juriti zimski prelazni rok?
Srpskom fudbaleru ističe ugovor sa Juventusom na leto.
Fudbalska reprezentacija Srbije pala je za jedno mesto i na danas objavljenoj rang-listi svetske kuće fudbala zauzima 33. mesto. Na ovo je evidentno uticao poraz u Moskvi od Rusije.
Najbolje fudbalske reprezentacije sveta i dalje predvodi Argentina, Francuska je druga, dok je Belgija sa treće pozicije potisnula Englesku.
Brazil je peti, a do desete pozicije su još i Portugal, Holandija, Španija, Italija i Hrvatska.
Kad su u pitanju protivnici Srbije na Evropskom prvenstrvu, najbolje je plasirana Engleska na četvrtom mestu, Danska je na 21, dok je Slovenija 57. selekcija na svetu. Naredna rang-lista FIFA biće objavljena 20. juna.
FIFA rang lista
1. Argentina 1.858 bodova
2. Francuska 1.840,59
4. Belgija 1.795,23
4. Engleska 1.794,9
5. Brazil 1.788,65
6. Portugal 1.748,11
7. Holandija 1.742,29
8. Španija 1.727,5
9. Italija 1.724,6
10. Hrvatska 1.721,07
33. SRBIJA 1.514,2
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Širenjem na Dubai, Beč i Kluž, ABA liga prelazi u novu fazu, od regionalne tradicije do međunarodnog tržišta gde biznis nadjačava geografiju.
17.10.2025 13: 10
Na čelu rang liste i dalje je Španija, a Argentina i Francuska su se rotirale, pa je sad svetski prvak drugi na listi, dok su "galski petlovi" posle remija protiv Islanda treći.
17.10.2025 10: 36
Izvršni odbor FSS priprema teren za dovođenje naslednika Dragana Stojkovića.
14.10.2025 20: 50
Podsetimo, 24. maja te godine, Pantelić je smenio pet članova Izvršnog odbora FSS zbog – kako je tada naveo – "pokušaja puča", ali mu je samo dva sata kasnije isti Izvršni odbor izglasao nepoverenje i postavio Nenada Bjekovića za novog vršioca dužnosti predsednika.
11.10.2025 23: 48
Veliko razočarenje protiv Albanije snosi svoje posledice, a svu odgovornost preuzeo je selektor Srbije.
pre 4 minuta 19: 42
Srpskom fudbaleru ističe ugovor sa Juventusom na leto.
pre 1 sat 18: 17
Branko Radujko, generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije otkrio da je razovarao sa srpskim trenerom povodom novonastale situacije.
pre 2 sata 17: 40
Talentovani vezista prema analizi cenjene fudbalske opservatorije CIES zauzima prvo mesto.
pre 2 sata 17: 10
Fudalski klub Crvena zvezda pomogao je razvoju omladiskih selekcija Košarkaškog kluba, izdvojivši za to 300.000 evra. Predsednik košarkaškog kluba Željko Drčelić, nakon toga se oglasio saopštenjem u kome je izrazio zahvalnost generalnom direktoru Zvezdanu Terziću i posebno naglasio koliko je značajno jedistvo između dve najveće sekcije sportskog društva.
Ostavite komentar