Mbape odveo PSŽ u finale Kupa Francuske

03.04.2024 23:10
Kilijan Mbape i Marko Asensio slave gol Tanjug/AP Photo/Thibault Camus
Kilijan Mbape i Marko Asensio slave gol

Fudbaleri Pari sen Žermena plasirali su se u finale Kupa Francuske, budući da su pobedili Ren 1:0 (1:0).

PSŽ je naravno bio ogroman favorit, ali nije od starta to opravdavao.

U 37. minut je čak domaćin imao i penal, koji nije uspeo da iskoristi Kilijan Mbape.

Ipak, ovaj superstar iskupio se svega tri minuta kasnije kada je dobio loptu od Fabijana Ruiza i sa ivice šesnaesterca oprobao udarac. Na putu do gola lopta se nesrećno za Ren odbila tako da Stiv Mandanda nikako nije mogao da stigne do nje.

Parižani su tokom drugog poluvrema konstatno pokušavali da dođu do drugog gola i tako privedu utakmicu kraju, ali im to nije polazilo za rukom. Sa druge strane Ren nije stvarao prilike, te je srećan gol Mbapea presudio.

PSŽ će u finalu odmeriti snage sa Olimpik Lionom, za koji igra srpski fudbaler, Nemanja Matić, a Lion je u utorak u drugom polufinalu deklasirao Valensijen sa 3:0.