Siti se revanširao Njukaslu za Liga kup: Bernardo Silva odveo "građane" u polufinale FA Kupa Engleske

16.03.2024 20:24
Bernardo Silva, dvostruki strelac za Siti Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Bernardo Silva, dvostruki strelac za Siti

Njukasl je ove sezone eliminisao Mančester siti iz Liga Kupa Engleske (1:0), ali "Sent Džejms Park" nije "Etihad" pa je šampion Engleske i aktuleni branilac ovog trofeja uzvratio sa kamatom 2:0 (2:0) i plasirao se u polufinale FA Kupa Engleske.

Siti je i bez Kevina De Brujnea demonstrirao klasu, Bernardo Silva je imao i sreće kod postignutih golova, jer su lopte menjale pravac kada su završavali iza leđa Martina Dubravke, ali domaćin se pitao za sve. Foden, Doku i Ruben Dijaz propuštali su prilike za ubedljivije vođstvo na poluvremenu.

Siti ništa nije prepuštao slučaju, nastavljao je sa napadima i u nastavku, ali Haland i Doku nisu imali ni sreće u pojedinim momentima.