pre 17 minuta 19: 47
Mančester junajted ispraća devetoricu svojih fudbalera ovog leta, s jednim traju pregovori
Klub sa "Old Traforda" pravi ozbiljnu rekonsrtukciju prvog tima, za novu sezonu.
Nekadašnji brazilski reprezentativac Ronaldo izjavio je da će francuski reprezentativac Kilijan Mbape da osvoji "Zlatnu loptu", koja se dodeljuje najboljem fudbaleru sveta, ako potpiše ugovor sa madridskim Realom, prenosi Dejli mejl.
Mbape ima ugovor sa Pari Sen Žermenom do kraja sezone. On je više puta odbio da produži saradnju sa klubom iz Pariza, pošto je navodno dogovorio prelazak u Real na kraju sezone.
"Moramo da sačekamo da bude zvanično objavljeno pre nego što krenemo da detaljišemo, ali jasno je da svi jedva čekaju da Mbape ode u Madrid. On je neverovatan igrač", rekao je Ronaldo.
"Znam šta će tačno da se dogodi kada Mbape dođe u Madrid. On će da postane najbolji igrač i osvojiće 'Zlatnu loptu'. Mislim da je to dobar izbor za njega", dodao je nekadašnji brazilski reprezentativac.
Ronaldo (47) je igrao za Real od 2002. do 2007. godine. "Ne znam šta je istina, ali ljudi pričaju da Mbape odlazi iz Pari Sen Žermena. Naravno, on će u Realu da ima ekipu, koja će da ga podrži bilo koju god odluku da donese. U Madridu će imati tim koji će mu pomagati i na terenu i van njega. Oni će da ga zaštite. Imao je dobre trenutke u PSŽ-u, bio je velika zvezda projekta", istakao je Ronaldo.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
30.03.2025 10: 49
Fudbaleri Real Madrida slavili su u duelu protiv Leganjesa, a dvosturki strelac na tom meču bio je Kilijan Mbape koji je sa ta dva pogotka uspeo da izjednači rekord Kristijana Ronalda.
20.02.2025 21: 14
Klub čiji je vlasnik igrač Reala ubedljivo poslednji u drugoj ligi Francuske.
19.02.2025 22: 53
Real Madrid u osmini finala UEFA Lige šampiona posle trijumfa nad Mančester sitijem 3:1 (2:0)
04.02.2025 16: 02
Trener Madriđana za sutrašnji meč četvrtfinala Kupa Kralja moraćaće da se osloni na rezerviste.
pre 18 minuta 19: 47
Klub sa "Old Traforda" pravi ozbiljnu rekonsrtukciju prvog tima, za novu sezonu.
pre 38 minuta 19: 27
Fudbaleri Crvene zvezde će se uskoro okupiti u Beogradu, kako bi krenuli sa letnjim pripremama za takmičarsku sezonu 2025/2026. Crveno-bele očekuju zahtevni izazovi na putu do odbrane duple krune i još jednog učešća u ligaškim fazama UEFA takmičenja.
pre 1 sat 19: 05
Fudbalska reprezentacija Srbije odradila je danas trening na stadionu "Čair" u Nišu uoči meča protiv Andore u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026. godine.
pre 1 sat 18: 42
Selektor fudbalske reprezehtacije Poljske reagovao na odluku prve zvezde ekipe.
Ostavite komentar