Mitrović promašio penal, pa pogodio: Al Hilal ubedljivo ide ka tituli u Saudijskoj Arabiji

08.03.2024 18:59
Fudbaler Al Hilala, Aleksandar Mitrović Profimedia
Fudbaler Al Hilala, Aleksandar Mitrović

Fudbaleri Al Hilala su savladali Aj Rijad 3:1 (0:0) u 23. kolu Saudijske Pro lige. Aleksandar Mitrović je odigrao svih 90 minuta, dok je Sergej Milinković-Savić ušao sa klupe u drugom poluvremenu.

Al Hilal je bio dominantnija ekipa tokom čitavog meča, ali se na pauzu otišlo bez pogodaka. Za to je najzaslužniji čuvar mreže Martin Kampanja koji je obranio penal Mitroviću u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu.

Gosti su nastavili da napadaju u nastavku, ali je domaćin bio taj koji je stigao do vođstva nakon autogola Alija Albulahija. Ipak, razlika u kvalitetu je bila vidljiva i bilo je pitanje vremena kada će Al Hilal stići do izjednačenja. To im je pošlo za rukom u 66. minutu kada je Ruben Neveš bio precizan sa "bele tačke". Malkom je već u 75. minutu doneo vođstvo gostima, a Mitrović je potvrdio pobedu Hilala u nadoknadi vremena kada je ponovo izveo jedanaesterac i bio precizan.

Al Hilal se nalazi na prvom mestu Saudijske Pro lige sa 65 osvojenih bodova, čak 12 više od drugoplasirano Al Nasra.