(VIDEO) Rutina "građana" pred gostovanje Liverpulu: Kopenhagen bez šansi na "Etihadu"

06.03.2024 22:53
Fudbaleri Mančester sitija Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Fudbaleri Mančester sitija

Fudbaleri Mančester sitija su savladali Kopenhagen 3:1 (3:1) u revanšu osmine finala Lige šampiona. "Građani" su tako prošli u narednu fazu ukupnim rezultatom 6:2.

Ni u jednom trenutku se nije postavljalo pitanje pobednika u duelu na "Etihadu". Već nakon četiri minuta igre, Manuel Akanđi je doneo prednost izabranicima Pepa Gvardiole. Hulijan Alvarez je u osmom povećao na 2:0 i stavio tačku na dvomeč sa danskim predstavnikom.

Imali su gosti svetlih trenutaka. Odlična akcija iz 29. minuta je nagrađena utešnim pogotkom Mohameda Eljunusija, ali je usledio odgovor domaćina preko Erlinga Halanda.

Drugo poluvreme je u potpunosti pripalo aktuelnom šampionu Evrope. Engleska ekipa je dominirala, do poslednjeg sudijskog zvižduka, ali pogodaka ipak nije bilo te je Mančester siti bez većih problema prošao u četvrtfinale i nastavio pohod na odbranu trofeja.

Mančester siti - Kopenhagen 3:1 (3:1)

Stadion: "Etihad".
Sudija: Espen Eskas (Norveška).
Strelci: Akanđi u 5, Alvarez u 9, Haland u 45+3. za Siti, a Elijanusi u 29. minutu za Kopenhagen.

MANČESTER SITI: Ederson - Luis, Dijaš (od 68. Stons), Akanđi, Gvardiol - Rodri (od 46. Gomez), Kovačić, Nuneš (od 74. Hamilton) - Alvarez, Haland (od 88. Rajt), Bob.

KOPENHAGEN: Grabara - Ankersen, Jelert (od 78. Meling), Vavro, Mekena, Diks - Froholt (od 58. Matson), Oskarson (od 69. Kornelius), Klem (od 69. Hojlund) - Ačuri (od 58. Barđi), Elijunusi.