Posle Fenerbahčea i Galatasaraj ispao iz Kupa Turske

29.02.2024 21:27
Mauro Ikardi nije igrao za Galatu TV Arena sport/ Screenshot
Mauro Ikardi nije igrao za Galatu

Fenerbahče i Galatasaraj vode trku udvoje za šampionsku titulu u Turskoj, ali su oba velika kluba ispala u četvrtfinalu kupa. Fener je nadigran i pobeđen od Ankaragudžua u utorak, a Galatasaraj je večeras na svom stadionu elimninisan od Karagumruka 0:2 (0:1).

Trener Galate Okan Buruk je izveo "šaren" sastav, bez Maura Ikardija, a kad na terenu nema golgetera nema ni golova. Gosti su do prednosti došli iz prvog šuta u šestom minutu kada je Markao pogodio mrežu i već tada je slutilo da će domaćin doživeti sudbinu Fenera.

Napadala je Galata, Bardakči, Tete, Akturkoglu, Kon (prečka) promašivali su prilike da bi Rijan Mendes, posle pasa Emre Mora sa 16 metara stavio tačku na trijumf u 84. minutu.

Pored Ankaragudžua i Karagumruka u polufinale Kupa Turske juče su se plasirali Trabzon i Bešiktaš.