Andrija Živković junak solunskog derbija, golom doneo pobedu PAOK-u nad Arisom

19.03.2023 20:26
Andrija Živković junak solunskog derbija, golom doneo pobedu PAOK-u nad Arisom MN Press

Počeo je plej-of u šampinatu Grčke, a junak solunskog derbija u 27. kolu bio je Andrija Živković. Srpski reprezentativac je golom u 75. minutu doneo trijumf PAOK-u nad Arisom 2:1 (0:1) i ostavio crno-bele u trci za šampionski naslov.

Aris je bolje otvorio meč na svom stadionu "Kleantis Vikelidis" jer je Palma već u 12. minutu doneo vođstvo. Ipak, gosti su iz jedina dva udarca u okvir gola u nastavku uspeli da stignu do preokreta. Sestre je izjednačio u 68. minutu iz penala, a Živković je sedam minuta kasnije doneo velika tri boda. Bio je ovo peti ligaški pogodak srpskog reprezentativca u ovoj sezoni.

Olimpijakos je golovima Kasamija (7), Bukambua (36) i Fortuniusa (81), lako pobedio Volos kao gost 3:0. Od 20.30 u atinskom derbiju igraju AEK i Panatinaikos.