
pre 11 minuta 22: 19
Siner kralj Rijada: Pobedio Alkaraza i zaradio šest miliona dolara
Italijan bez većih problema slavio protiv Španca sa 2:0.
Fudbaleri Atletiko Bilbaa pobedili su Atletiko Madrid u gostima 1:0 (1:0) u prvoj utakmici dvomeča polufinala španskog Kupa Kralja. Revanš je na programu 29. februara na "San Memesu", koji će Baskijci dočekati sa golom prednosti zahvaljujući večerašnjem pogotku Berengera iz penala.
Kada se pogleda statistika, Madriđani su večeras bili opasniji rival. Imali su svoje šanse u prvom poluvremenu preko Grizmana i nekoliko povoljnih u nastavku preko Lina, ali nisu uspeli da ih materijalizuju na vreme. Bilbao je odigrao stameno u odbrani, strpljivo u napadu i zahvaljujući pogotku Berengera iz penala, odneo veliku pobedu u Baskiju.
"Jorgandžije" su napadale većim delom drugog poluvremena, Korea je u samom finišu imao odličnu priliku nakon brze kontre, ali je loptu sa gol linije, u poslednjem trenutku, skinuo Paredes. Time je ujedno i otišla poslednja šansa za Madriđane. Nadu navijačima vratio je na kratko sudija Ernandez kada je pokazao na penal posle loše reakcije Alvareza u dubokoj nadoknadi, ali je VAR ubrzo preinačio tu odluku.
Ekipa Dijega Simeona, je inače, sa većom energijom otvorila utakmicu i prva došla do prilike za gol, ali je dobar pokušaj Grizmana iz 16. minuta, završio tik iznad prečke. Samo nekoliko trenutaka kasnije, glavni arbitar Alehandro Ernandez dosudio je penal za Bilbao nakon nespretne reakcije Reinilda u svom kaznenom prostoru, a najstrožniju kaznu, bez većih problema, iskoristio je Berenger za svoj šesti gol u sezoni.
Do kraja poluvremena mahom se igralo na sredini terena, uz nešto jaču inicijativu domaćina, koji je u 40. minutu imao još jednu izglednu šansu preko Grizmana, ali je udarac napadača Madriđana bio zamalo neprecizan. U nastavku utakmice "jorgandžije" su bile još opasnije. Napadali su iz igrađenih akcija, ali je i Bilbao umeo da zapreti kada bi mu se otvorio prostor. A, u takvoj konstalaciji stvari, bolje su se snašli Baskijci.
Igrači Bilbaa okrenuli su se defanzivi i povremeno napadali iz kontri. Najbliži golu bili su ponovo u 62. minutu, kada su Gomez i Viljalibre imali odlične prilike, ali je Oblak, uz nešto malo sreće, ovaj put, ostao nesavladan.
Madriđani su potom, do kraja utakmice, ponovo, preuzeli kontrolu, zaustavili prodore po bokovima i na krilima Lina, Grizmana i Koree, stvorili nekoliko povoljnih prilika. Ali, nije bilo promene rezultata...
Nadu domaćim navijačima, doneo je na kratko sudija Ernandez u nadoknadi, kada je pokazao na "belu tačku" posle nespretne reakcije Alvareza, ali je VAR ubrzo pokvario slavlje na tribinama, pošto je na kraju sviran ofsajd u začećku akcije.
U samom finišu Morata je imao još jednu priliku za "jorgandžije" ali je i njegov udarac prošao kraj stative. Na kraju, minimalna pobeda žilavih Baskijaca, koji će revanš na "San Memesu" 29. februara, dočekati sa golom prednosti.
Podsetimo, u drugom polufinalu sastaju se Majorka i Real Sosijedad, a prvi meč na ostrvu završen je bez golova.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
Švajcarski regulator za kockanje pokrenuo je preliminarnu istragu o prodaji blokčejn tokena koje podržava FIFA, a koje navijači mogu da zamene za ulaznice za utakmice na Svetskom prvenstvu 2026. godine.
26.02.2025 14: 48
Nemački trener, na klupi katalonskog tima, optimista u pogledu konačnog ishoda prvog od dva polufinala Kupa kralja.
25.02.2025 23: 32
Kada su izvučeni polufinalni parovi, nije bilo nikakve sumnje da nas u ovom duelu očekuju varnice svih 180 minuta fudbala. Prvih 90 nije razočaralo, već visoko postvailo lestvicu za revanš meč polufinala Kupa kralja.
25.02.2025 11: 35
Ova dva tima sastaće se i 16. marta, u prvenstvu, kada će Atletiko biti domaćin. U decembru je isti tim "brejknuo" velikog takmaca za domaće trofeje, tako što je Flikov sastav vodio od 30. do 60. minuta, a u 90. ostao bez ijednog boda.
24.02.2025 21: 30
Nemački stručnjak, na klupi katalonskog tima, očekuje odlično polufinale Kupa kralja sa Atletikom.
YouTube
pre 39min
YouTube
pre 42min
YouTube
pre 1h
pre 42 minuta 21: 48
Srpski trener posle otkaza u Ovijedu, našao novi posao, koji nema veze sa strukom.
pre 54 minuta 21: 36
Štoper Spartaka povredio se u osmom minutu meča sa Rostovim.
pre 1 sat 21: 24
Trener Barselone isključen u nadoknadi duela sa Đironom i preskače duel sa Realom.
pre 1 sat 21: 05
Trener TSC rekao je da su imali nekoliko "mrtvih" šansi, ali da ih nisu iskoristili.
Ostavite komentar