Domaćin ide u finale: Sebastijan Ale odveo Obalu Slonovače na megdan Nigeriji

07.02.2024 22:57
Fudbaler Obale Slonovače, Sebastijen Ale Tanjug/AP Photo/Sunday Alamba
Fudbaler Obale Slonovače, Sebastijen Ale

Fudbaleri Obale Slonovače su savladalai DR Kongo i tako se plasirali u finale Afričkog kupa nacija. Domaćin turnira će za trofej igrati protiv ekipe Nigerije koja je ranije danas nakon penala slavila protiv Južne Afrike (4:2).

Prvo poluvreme je završeno bez pogodaka iako je lako moglo da bude drugačije. Obe ekipe su imale po jednu veliku šansu, dok je Obala Slonovače pogodila i stativu. Ipak, u drugih 45 minuta se ušlo rezultatom 0:0.

U drugom delu igre je domaćin dominirao. Uprkos tome stvorili su jednu pravu priliku koju je Sebastijan Ale iskoristio u 65. minutu. Fudbaler Borusije iz Dormtunda je ujedno bio i jedini strelac na meču i tako poslao svoju reprezentaciju u veliko finale.

U finalu ćemo ta gledati duel dve reprezentacije koje su se već sastale u grupnoj fazi turnira. Nigerija je trostruki osvajač Afričkog kupa nacija i poslednji put je osvojila titulu pre 11 godina. Sa druge strane, Obala Slonovače u svojim vitrinama ima dve titule, a poslednja je osvojena 2016. godine.