Kup Grčke: Aris prvi stigao do polufinala na krilima Kikea Saverija

30.01.2024 20:28
Kike Saverio, napadač Arisa TV Arena sport/ Screenshot
Kike Saverio, napadač Arisa

Aris iz Soluna je prvi polufinalsita Kupa Grčke. Posle ubedljive pobede u Solunu od 3:0, "žuto-crni" su odigrali 2:2 u revanšu protiv Niki Volosa i u borbi za finale igraće protiv boljeg iz dvomeča Panetolikos - OFI, koji je na programu sutra.

Kike Saverio je sa dva pogotka bio prvo ime Arisa u Volosu. Pogodio je iz penala u 29. minutu za vođstvo, a onda posle dva pogotka domaćina, novim golom u 69. minutu potvrdio očekivani prolazak.

U sredu su na programu preostala tri meča, u fokusu je duel Atromitosa, koji sa klupe predvodi Saša Ilić protiv Panatinaikosa. Ilić je slavio protiv Fatiha Terima u Atini i na pragu je da napravi senzaciju. Taj meč možete od 18.00 časova da pratite na kanalu TV Arena sport 1. Pobednik ovog dvomeča igraće izvesno protiv PAOK-a koji dočekuje Panseraikos, a u prvom meču je slavio sa 4:0.