Katanec odveo Uzbekistan u četvrtfinale Kupa Azije

30.01.2024 16:27
Abosbek Fajzulajev, strelac pobedonosnog gola za Uzbekistan Tanjug/AP Photo/Aijaz Rahi
Abosbek Fajzulajev, strelac pobedonosnog gola za Uzbekistan

Selekcija Uzbekistana, koju sa klupe predvodi slovenački selektor Srečko Katanec pobedom nad Tajlandom 2:1 (1:0) obezbedila je plasman u četvrtfinale Kupa Azije.

Uzbekistanci su i pre duela bili favoriti i nisu dozvolili iznenađenje, pa su se peti put plasirali među osam na kontinentalnom takmičenju. Turgunboev je u 37. minutu doneo prednost Uzbekistanu, Sarakat je u 58. izjednačio, da bi Fajzulajev u 65. minutu postavio konačan rezultat. Uzbekistanci su uspeli do kraja da sačuvaju rezultat.

U četvrtfinalu će igrati protiv domaćina Katara i u tom meču neće biti favoriti. U tom delu kostura tek treba da se odigraju mečevi osmine finala u kojima se sastaju Iran i Sirija, odnosno Bahrein i Japan.