Njukasl izbacio Fulam i nastavio učešće u FA kupu: "Brejk" bolje rangiranog premijerligaša

27.01.2024 21:59
fudbaleri Njukasla prposlavljaju jedan od golova Tanjug/AP Photo/Alastair Grant
fudbaleri Njukasla prposlavljaju jedan od golova

U najatraktivnijem, tj. engleskom fudbalskom auditorijumu najzanimljivijem, meču subotnje ture utakmice šesnaestine finala FA kupa, Njukasl je kao gost savlado Fulam - 0:2 (0:1) i ostao u trci za trofej najstarijeg takmičenja na svetu, kada je ovaj sport u pitanju.

Mada su u London stigli posle serije od četiri poraza u Premijer ligi, desetoplasirani klub engleskog šampionata je već u prvom poluvremenu krenuo ka sledećoj rundi. Poveo ga je gol Šina Longstafa u 39. minutu, na asistenciju Gimaraeša.

U nastavku je Den Burn, kao sam svoj majstor, definitivno "stao na rep" lošije rangiranom članu ostrvske fudbalske elite (13). Učinio je to u 61. minutu, posle čega su njegove "svrake" sačuvale prednost.