Bornmut "zgromio" Svonsi u šesnaestini finala FA kupa: "Trešnjice" završile posao do pauze

25.01.2024 22:37
fudbaleri Bornmuta proslavljaju jedan od brojnih golova Tanjug/Andrew Matthews/PA via AP
fudbaleri Bornmuta proslavljaju jedan od brojnih golova

Mada su u takmičenjima tog tipa uvek moguća iznenađenja i neretko se dešavaju, Bornmut je bez ikakvih problema opravdao ulogu izrazitog favorita u otvarajućem meču šesnaetine finala FA kupa, jer je član engleske Premijer lige za samo 14 minuta stekao ogromnu prednost u duelu sa niželigaškim Svonsijem i već tada kaparisao prolazak u narednu rundu ostrvskog nadmetanja starog 153 godine - 5:0 (5:0).

"Voda" na "Vitaliti" stadionu odmah je potekla na domaćinovu "vodenicu", pa je vrlo brzo bilo jasno da nema potrebe za drugim mečom između Davida i Golijata iz Čampionšipa. Golovi su padali kao konfete u novogodišnjoj noći, a pravo rezultatsko gašenje protivnika počelo je već u 7. minutu.

Keli je iskoristio dodavanje Bruksa, a potez istog asistenta prethodio je i dupliranju vođstva u izvođenju Skota (10). Onda je drugi strelac namestio pogodak Sinesteri (14), pa je Solanke spakovao gol Bruksu (35).

To, međutim, nije zaustavilo atake "trešnjica", pa je na kraju tog dela kanonade prema mreži rivala, najbolji strelac Bornmuta u tekućem prvenstvu, Solanke (12 golova na 21. utakmici), krunisao pomoć Sinestere (44).

Sevale su šanse i pre, između i posle ovih pogodaka, pa je mučenom golmanu Svonsija stalno zujalo oko glave, ali više nijednom nije bačen na kolena. Niti su njegovi saigrači uspeli da postignu makar jedan počasni gol.

Iako bez gomile povređenih ili, zbog obaveza na Afričkom kupu nacija, odsutnih prvotimaca Bornmut se tako iskupio za nedavni težak poraz od Liverpula u Premijer ligi (0:4) i nastavio tamo gde je stao u prethodnoj fazi FA kupa, kada je eliminisao Kvins Park Rendžers (3:2).