Istorija se ponovila, Bilbao posle produžetaka eliminisao Barselonu: Braća Vilijams za polufinale Kupa Kralja

25.01.2024 00:05
Radost Injakija Vilijamsa Tanjug/AP Photo/Alvaro Barrientos
Radost Injakija Vilijamsa

Istorija se ponovila, Atletik Bilbao je kao i 2022. godine eliminisao Barselonu u četvrtfinalu Kupa Kralja i to posle produžetaka 4:2 (2:2, 1:2).  Golove odluke postigla su braća Vilijams, prvo je Injaki Vilijams u 105+2. minutu prvog produžetka doneo 3:2 i to narodski rečeno bukvalno "iz aviona" jer je sinoć stigao sa Kupa Afrike gde je bio eliminisan sa Ganom, da bi u 120+1. tačku stavio Niko. Meč je bio sjajan, viđeno je šest golova, bilo je i prilika, poverda (Balde), a završila se kao i ona pre dve godine i četiri dana.

Prošlo je samo 36 sekundi, a lopta se zakoprcala u mreži Barselone. Lopta je posle karambola stiga do Gurusete koji je sa 10 metara poslao u mrežu i doneo prednost Atletik Bilbau.

Dobro je domaćin kontrolisao meč, a onda su u roku od šest minuta napravili dve krupne greške koju suj kaznili prvi Robert Levandosvki, pa zatim i Lamine Jamal i od 32. minuta Barselona je vodila. Da je Feran Tores u nadoknadi uspeo da pogodi iz dobre pozicije verovatno se domaćin ne bi oporavio.

Na poluvremenu su usledile korekcije trenera Valverdea, pa je već u 49. minutu Ojhan Sanset pogodio glavom za 2:2. Injaki Vilijams se vratio sa Kupa Afrike i "iz aviona" je ušao na teren u drugom poluvremenu. Imao je Niko Vilijams sjajnu priliku da napravi preokret, ali i Lamine Jamal je promašio dve sjajne šanse da vrati Barseloni prednost i dovede je to trijumfa.

Nije bilo golova do isteka nadoknade, pa je meč ušao u produžetke. Pre dve godine, tačnije 20. januara 2022, Bilbao je posle 2:2 u produžetku eliminisao Katalonce golom Munaina u 105. minutu.

Istorija se ponovila jer je Injaki Vilijams u drugom minutu nadoknade prvog produžetka (105+2) dobio odličnu loptu, pogodio stativu, pa odbitak poslao u mrežu za vođstvo Bilbaoa 3:2. Nije Baraselona imala snage da uzvrati, dok je Bilbao vešto preko braće Vilijams koristio kontre. I na kraju je Niko Vilijams "spoljnom" pogodio ugao za potvrdu trijumfa