Šampion korak bliži odbrani afričkog trona: Senegal trijumfom protiv Kameruna obezbedio plasman u nokaut fazu

19.01.2024 19:59
Sadio Mane na utakmici Senegal-Kamerun Tanjug/AP Photo/Sunday Alamba
Sadio Mane na utakmici Senegal-Kamerun

Fudbaleri Senegala su savladali Kamerun 2:1 (1:0) u drugom kolu grupe C Afričkog kupa nacija i tako obezbedili prolaz u nokaut fazu takmičenja.

U meču gde nije bilo previše prilika i šuteva, bolje su se snašli izabranici Aliju Sisea. Nakon kornera, gužvu u šesnaestercu je iskoristio fudbaler Olimpika iz Marseja, Ismaila Sar i doneo prednost aktuelnom šampionu Afrike u 16. minutu.

Ukupno su viđena samo tri udarca u okvir gola na obe strane, a sva tri su i završila u mreži. Habib Dialo je prvo u 71. minutu savladao Andrea Onanu i duplirao prednost Senegalaca, dok je Žan Čarls Kasteleto u 83. minutu završnicu meča učinio zanimljivom. Ipak, Kamerun nije mogao do boda, Senegal je umesto toga stigao do trećeg pogotka preko Sadija Manea u 95. minuta.

Senegal je prvi u grupi C sa šest osvojenih bodova, dok je Kamerun na trećem sa jednim. Drugi meč u grupi će odigrati Gvineja i Gambija od 21 čas.