Egipat i Gana podelili plen, misteriozna izmena Bukarija u samom finišu meča

18.01.2024 23:00
Duel fudbalera Egipta i Gane Tanjug/AP Photo/Themba Hadebe
Duel fudbalera Egipta i Gane

Fudbaleri Egipta i Gane remizirali su 2:2 (0:1) u drugom kolu grupe B na Afričkom Kupu nacija.

Prvo poluvreme nije proteklo u pretereano kvalitetnom fudbalu, ali je Gana uspela da povede, pošto je u trećem minutu nadoknade Mohamed Kudus pogodio za prednost svoje nacije.

Egipat je u 69. minutu uspeo da poravna na 1:1 pogotkom Omara Marmuša, ali je sve 120 sekundi kasnije Gana opet vodila, a Kudus je upisao svoj drugi gol.

Mostafa Muhamed je doneo drugo izjednačenje Egiptu i tako postavio konačnih 2:2, koji značajno

Ono što je bilo posebno interesantno na ovom susretu je činjenica da je krilo Crvene zvezde, Osman Bukari, ušao u igru u 73. minutu, a iz nje izašao već u 88. Nije delovao povređen, a najnormalnije se pozdravio sa selektorom i ostalima na klupi, te je ova izmena prava misterija.