Duvikas pokorio "Mestalju": Selta ide u četvrtfinale Kupa Kralja

17.01.2024 22:03
Fudbaleri Oskar Mingeza (Selta) i Pepelu (Valensija) Guliver/Jose Torres
Fudbaleri Oskar Mingeza (Selta) i Pepelu (Valensija)

Fudbaleri Selte su savladali Valensiju na gostovanju 3:1 (2:1) i tako se plasirali u četvrtfinale Kupa Kralja.

"Slepi miševi" su prvi pripretili na meču, ali je ipak gost iz Galicije došao prvi do vođstva kada je Luka De La Tore zatresao mrežu u 13. minutu. Već pet minuta nakon toga, Anastasios Duvikas je bio precizan sa bele tačke i na semaforu "Mestalje" je stajalo 0:2. Do kraja prvog dela utakmice viđen je još jedan jedanaesterac, ovog puta za domaću ekipu, a Pepelu je iskoristio priliku da se upiše u strelce.

Drugo poluvreme je pripalo Valensiji, ali samo statistički. Izabranici Rubena Barahe nisu uspevali da stvore konkretnu šansu i ugroze Ivana Viljara. Kada nije mogao domaćin, gost je preuzeo stvari u svoje ruke i u 80. minutu rešio pitanje pobednika. De La Tore je odlično centrirao, a može se reći da je Duvikas samo još lepše skrenuo glavom loptu u gol.

Selta se tako pridružila u četvrtfinalu Majorci, Sevilji i Atletik Bilbau.