pre 16 minuta 13: 40
Primera dala golmana s najviše odbrana u Top 5 liga: Ni povrede nisu pokvarile dvanaestomesečnu dominaciju
Čuvar mreže madridskog Reala najbolji u svojoj konkurenciji.
Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP
Fudbaleri Fiorentine bili su bolji od Bolonje u četvrtfinalu Kupa Italije, ali tek posle penala - 0:0, penalima 5:4.
Iako je "Viola" bila favorit pred ovaj meč, na terenu je bolju igru prikazala Bolonja, koja je čak tri outa pogađala okvir gola rivala.
Nakon 120 minuta fudbala, pobednik je morao da bude odlučen izvođenjem penala.
Za Fiorentinu su bili sigurni Rolando Mandragora, Artur, srpski as Nikola Milenković i Jeri Mina, dok su sa druge strane pogađali Luis Ferguson, Džošua Zirkzi, Rikardo Orsolini i Rikardo Kalafiori.
U tom momentu bilo je 4:4, napetost je dostigla vrhunas, a sa pritiskom nije uspeo da se izbori Štefan Poš, koji je loptu poslao preko gola i tako uručio Fiorentini meč loptu.
Nju je oberučke prihvatio Maksim Lopes, koji je sjajnim udarcem sve rešio, te sada Fiorentina u polufinalu očekuje boljeg iz duela Milan - Atalanta.
Kad sportski direktor Eintracht Frankfurta objašnjava zašto klub zapošljava čak dva stručnjaka za san, on polazi od toga da se igrači mogu razvijati samo ako svakodnevno, predano daju svoj maksimum i da je za to neophodno da imaju dobar san.
U Turskoj su uhapšeni dvojica fudbalera iz najvišeg ranga takmičenja i bivši predsednik jednog kluba iz Superlige, dok se istraga o ilegalnom klađenju širi sa sudija na igrače i funkcionere.
Kup utakmice dugo su bile emotivni simbol fudbala, eliminacija, iznenađenja, mala mesta na velikoj sceni.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
24.02.2025 11: 26
Fiorentina je za kratko vreme doživela dva ozbiljna zdravstvena problema. Prvo je kolabirao Eduardo Bove protiv Intera, pa je sada pao i Mojze Ken, srećom oba slučaja su okončana pozitivnim ishodom.
14.02.2025 09: 40
Bolonja je u solidnoj formi. Ekipa je ostvarila tri remija i dve pobede, uključujući impresivni trijumf protiv Atalante. Poslednja tri meča pokazuju snažnu defanzivnu stabilnost, sa tri čiste mreže.
10.02.2025 09: 16
teško je očekivati da Fiorentina dva puta u samo nekoliko dana može da nadigra Inter. Shvatio je i Inzagi gde je njegov tim grešio, a ako žele fudbaleri Intera da se približe Napoliju, onda moraju da počnu da pobeđuju.
03.02.2025 22: 25
Sotil je bio u omladinskoj školi Torina pre nego što je prešao u Fiorentinu 2016. kada je imao 17 godina. Postigao je 15 golova, uz 14 asistencija u 138 utakmica za "violu", a nastupao je i za reprezentaciju Italije do 21 godine
pre 16 minuta 13: 40
Čuvar mreže madridskog Reala najbolji u svojoj konkurenciji.
pre 36 minuta 13: 20
Osamnaestogodišnji ofanzivac u nekoliko važnih kriterijuma ispred svih saigrača u katalonskom klubu.
pre 56 minuta 13: 00
Mladi fudbaler, šampion Evrope sa mladom selekcijom Engleske odigrao u sezoni 174 minuta u Aston Vili.
pre 1 sat 12: 40
Reprezentativac ima 300.000 funti nedeljnu platu, a i namerava da se nametne Encu Mareski.
Ostavite komentar